Egyedülálló kiállításban vállalt szerepet a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont: a Magyar Nemzeti Bank numizmatikai gyűjteményét kezelő intézmény saját kincseivel, közel 210 tétellel gazdagította a Csíkszeredán nyílt Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben című tárlat anyagát.
A Magyar Pénzmúzeum felidézte: a kora újkori Európában az uralkodó arcképét a politikai elit festményeken, a köznemesi réteg és a polgárság nyomtatott metszeteken, a köznép pedig a pénzek éremportréján láthatta. A fejedelmek hatalomra kerülésüket követően új érméket verettek a saját arcképükkel.
Az erdélyi kiállítás célja, hogy bemutassa az erdélyi fejedelmek hatalmi reprezentációját, elsősorban az általuk veretett érméken keresztül, kiegészítve azokkal a tárgyakkal, amelyek a tallérokon lévő ábrázolásokon megfigyelhetők, mint a címerek, fegyverek, páncélzatok és hatalmi jelvények.
Az összesen kétszázhúsz darabot számláló XVI–XVII. századi erdélyi tallérgyűjtemény értékében és jelentőségében is kiemelkedő, a jegybank 2015-ben vásárolta meg Törő István műgyűjtő-galériatulajdonostól.
A kiállítás 2017 nyarán indult útjára, kiegészülve a Magyar Nemzeti Bank gyűjteményéből származó erdélyi aranypénzekkel, korabeli verőszerszámokkal és a Magyar Nemzeti Múzeum erdélyi fejedelmi fegyvereivel.
A kiállítás kedden Csíkszeredán, a Mikó-várban nyílt meg, és 2024. július 15-ig látogatható.