A politikus szomorúnak nevezte, hogy a brüsszeli elitben, akik a hibás elképzeléseiket akarják ráerőltetni az európaiakra, nem történt változás.
Ehhez Brüsszel és Manfred Weber új szövetségeseket keres, akiken keresztül jobban tudják az érdekeiket érvényesíteni Magyarországon. Ezt a Tisza Pártban találták meg, aminek az elnöke szerint egy pici szuverenitásról le kellene mondani
– jegyezte meg.
Jelezte, hogy Magyar Péter pártja az EP-ben megszavazta a migrációs paktumot, továbbá azt, hogy Magyarország ne kapjon pénzt a határvédelemre, valamint a magyar gazdák pénzét elvegyék és adják Ukrajnának.
Trump elnöktől arra számíthatunk, hogy a demokrata adminisztrációnak a magyar szuverenitást semmibe vevő politikáját egy pragmatikus, a kölcsönös előnyökön alapuló együttműködés váltja fel
– válaszolta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter.
Mint mondta, magyar szempontból az a legfontosabb, hogy Donald Trumptól megalapozottan várhatják azt, hogy békét hozzon Európába, ez pedig lehetőséget ad a magyar kormánynak a békeköltségvetést beterjesztésére.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!