Romokban az újpesti Duna-part

Az átlag újpestiek számára elérhetetlenné vált a Duna-part. Úgy tűnik, ezen az áldatlan állapoton egy pillanatig sem kíván javítani Varju László és újpest baloldali vezetése.

2025. 03. 09. 5:50
20250212 hajléktalanok Újpest
Borítókép: újpesti hajléktalan favella (Fotó: Mirkó István) Fotó: Mirkó István
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A terület bejárásakor lehetőségünk nyílt beszélgetni az egyik bungalóban élő férfival, aki elmondta, több tartósan beteg ember is lakik a szemétből épült házakban, azonban rajta kívül mindenki dolgozik, ezért nem voltak a telepen a látogatásunkkor. A hajléktalan férfi, aki saját elmondása szerint is szeméttel fűt, elárulta, hogy ő maga már többször is megpróbált kitörni a favellákból, kétszer el is költözött albérletbe, de segítség hiányában nem tudta fizetni azt, így újra meg újra visszakényszerült a telepre, ahol most is él. 

Jelenleg heten lakunk itt, mert az egyik ház lakója meghalt, a másiké pedig börtönbe került. A zűrös alakokat pedig elkergettük, mert már naponta többször jött ki a rendőrség miattuk

– mondta el a férfi, aki azt is elárulta, hogy semmilyen segítséget nem kapnak a fővárostól és az újpesti önkormányzattól sem. Ugyanígy elkerülik őket a különböző szervezetek, sem élelmiszersegélyt, sem pedig ruhát nem adnak nekik. Az „épületek” teljesen komfort nélküliek, a hajléktalanok egy közeli kútról hordják a vizet, áramot pedig egy aggregátorral állítanak elő néhanapján. 

A borzasztó állapotban lévő területen több macskával és kutyával is találkoztunk; az állatok a körülményekhez képest meglepően jó állapotban voltak, és az ott lakó férfi elmondása szerint mindegyiket ivartalanították. 

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.