Újra a pride miatt aggódik a csőd szélére jutott Budapest főpolgármestere. Karácsony Gergely a közösségi oldalán megosztott videóban kezdett kéregetésbe, hogy adakozzanak az általa Budapest Büszkeség szabadságünnepnek elnevezett LMBTQ-felvonulás költségviselő társszervezőinek. A bejegyzés szerint a fővárosi önkormányzat nem tud és nem is teheti, hogy pénz költ a pride-ra.
Más kérdés, hogy nem is lenne miből költeni rá.
Karácsony Gergely a nyilvánvaló tiltás ellenére meg akarja tartani a homoszexuális parádét. Mint lapunk megírta, a budapesti rendőrfőkapitány bejelentette: mivel a gyűlésen elkerülhetetlen, hogy 18 éven aluliak ne találkozzanak a törvénybe ütköző magatartással, megtiltja Karácsony Gergelyék pride-parádéjának megtartását.

Ezután a főpolgármester közösségi oldalán bizonygatta: mivel a fővárosi önkormányzat nem tett a gyülekezési törvény szerinti bejelentést, így a tiltó határozatnak sincs relevanciája.
A nagyobb problémák felett azonban elsiklik Karácsony, hiszen a főváros gyakorlatilag a csőd szélére került, miután elszórtak ötvenmilliárdot Rákosrendezőre. Emellett törvénytelen Budapest költségvetése, a szolidaritási hozzájárulást pedig nem akarja megfizetni a főpolgármester, helyette inkább a közösségi közlekedés leállításával fenyegetőzik.
Borítókép: Karácsony Gergely (Fotó: MTI/Kovács Tamás)