Annak ellenére, hogy Karácsony Gergely az önkormányzatok kivéreztetéséről szónokol, a baloldali vezetésű kerületek által elfogadott költségvetésekből kiderül:
abszurd módon minden idők legmagasabb büdzséjéből gazdálkodhatnak a 2021-es évben azok, akik a leghangosabban jajveszékelnek.
Múlt év végén Budapest rendelkezett a legnagyobb pénzeszköz-, illetve értékpapír-állománnyal. Az uniós források negyvennégy százaléka jut a fővárosra, emellett a kormány 116 milliárdot ítélt meg csak működésre. Ez egyharmaddal több, mint tavaly: 2020-ban ez az összeg csak 85 milliárd forint volt. Mi több, Budapest kapja arányaiban a legtöbb forrást az országban. A működés mellett a kormány idén is több mint százmilliárdot biztosít Budapest fejlesztésére.
Ráadásul azáltal, hogy a főpolgármester felgyorsítja a budapesti ingatlanok kiárusítását, márciusig összesen kétmilliárd, az év végéig pedig nyolcmilliárd forintot meghaladó bevételt vár a telkek, épületek eladásából.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!