Gyakori tévhitek az egészséges életmóddal kapcsolatban

Sokszor nehéz eldönteni, hogy a divatos diéták, és baráti jó tanácsok közül melyiknek hihetünk.

null

A dietetikusok legtöbbször éppen a divathullámok elkerülésére, és józan ésszel is logikusnak tűnő szabályok figyelembevételére tanítanak. Érdemes odafigyelni a tanácsaikra hiszen hosszú ideig és alaposan megtanulták, ami a táplálkozástudományról ma tudható, és a legtöbb esetben nem lehet félrevezetni őket egy-egy divathullámmal. A mindmegette.hu összegyűjtött néhány tanácsot azok közül, amelyeket könyveikben, cikkeikben az egészséges életmóddal kapcsolatban a leggyakrabban hangsúlyozni szoktak.

Az „egészségesebb életmód” nem olyasmi, amin mihamarabb túl kell esni

Nagyon sokan akkor kezdenek el sportolni, vagy fogyókúrázni, amikor valamilyen vészhelyzet adódik az életükben, mondjuk egy betegség, vagy egyszerűen, le akarnak fogyni. Ilyenkor hajlamosak úgy tekinteni az egészséges életmódra, mint valami szükséges rosszra, amin túl kell esni. De az egészséges életmódon nem lehet túlesni, az nem valami keserű pirula, amit gyorsan lenyelhetünk. Csak akkor lehetünk hosszú távon sikeresek, ha az egészséges életmódot olyan élethosszig tartó útnak fogjuk fel, ami jó nekünk. Lesznek akadályok, de ezek részei az útnak, és ha sikerül leküzdeni őket, azzal csak magunknak teszünk jót.

Nincs olyan, hogy rossz tápanyag

Mindig vannak éppen divatos, vagy ellenkezőleg: kiátkozott tápanyagok és ételek. Néhány éve még a zsírt tették felelőssé az elhízás terjedéséért, aztán a szénhidrátokat, ma a cukor van soron, a fehérjét viszont aránytalanul dicsőítik, arra ösztökélve az embereket, hogy a szükségesnél jóval többet fogyasszanak belőle.

Pedig az igazság jóval egyszerűbb ennél: arra kell törekednünk, hogy minél több jó minőségű, lehetőleg kevéssé feldolgozott élelmiszert együnk, mint a zöldségek-gyümölcsök, a teljes értékű gabonafélék, a sovány húsok, vagy a tejtermékek. És persze mindebből ne többet, mint amennyit valóban kívánunk. Egyszerűnek tűnik, de az üzletekben csábító számtalan finomság miatt mégis nehéz betartani. Azonban nem árt, ha tudjuk: a választás felelőssége a miénk.

Gluténmentes nem egyenlő az egészségessel

Attól még, hogy egy élelmiszer gluténmentes, még egyáltalán nem válik egészségessé. Divat lett a „mentes” étkezés, olyankor is, amikor valaki nem egészségügyileg szorul rá arra, hogy valamilyen tápanyagot kiiktasson étkezéséből. Sokszor azonban ezzel többet ártunk magunknak, mint amennyit használunk. Amikor a gluténmentes étkezésre váltó emberek elkezdenek fogyni, az általában nem azért van, mert elhagyták a glutént, hanem mert elkezdenek odafigyelni a táplálkozásukra, több, teljes értékű gabonát esznek, és sok szénhidrátféleséget kiiktatnak az étrendjükből. De aki szán néhány percet arra, hogy megnézze a gluténmentes élelmiszerek címkéjén az összetevőket, az látni fogja, hogy a finom íz elérésének érdekében általában magasabb az ilyen típusú ételek cukor és zsírtartalma.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Dolgok, amikre még a sót használhatjuk az ízesítésen kívül

A só a legsokoldalúbb tagja a fűszerespolcunknak, bár kétség kívül ez a legegyszerűbb is. Szinte minden fűszerkeveréknek elmaradhatatlan összetevője, magában használva pedig már egyetlen csipet is elég lehet ahhoz, hogy előhozza a vágyott ízeket a tojásból, az avokádóból, de még a csokis desszertekből is! Az ízek fokozásán túl a konyhasót, azaz a nátrium-kloridot még rengeteg módon hasznosíthatjuk a konyhában – írja a mindmegette.hu.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.