A cikória ritka és értékes hatással bír: élénkít, de közben frissít is. Feldobja az emésztőrendszert, a májat pedig beindítja és méregtelenítésre serkenti. Úgy melegít, hogy közben nem forrósít. Csodás.
Keserű ízét meg kell szokni, és persze ezt a gyerekek kevésbé szeretik. A keserű íz a tűz erejét hordozza, és ahogy öregszünk, úgy lesz rá egyre jobban szükségünk.
A bélflóra erősítésére is szolgál, ezért hosszú távú fogyasztása az egész immunrendszert megdobja. Közvetlen rokona a mezei katángnak, annak a pompás és alázatos kis világoskék virágnak, amely nyár elején városszerte kinő még a betonból is.
Sosem túlfőzve, hanem mindig frissen és ropogósan. Főzelékeken csodás feltét, ha szójaszósszal nyakon öntve megsütjük néhány perc alatt.
Régen a cikóriát nehéz volt beszerezni, de ma már nagyobb áruházak hűtőjében ott vár ránk. Nem olcsó zöldség, de intenzív, kesernyés zamata miatt nem is kell belőle túl sok. Ne nagyobb fogásokba keverjük, hanem kis tálkákban szervírozzuk, így mindenki lassan szokhatja meg nem mindennapi ízvilágát. Elegáns, egészséges és izgalmas egyszerre, ezért méltó a figyelmünkre.
A teljes, eredeti cikk ITT érhető el.
Mire jó pontosan az útifűmaghéj?
Ez az indiai aprócska gyógynövény hihetetlen erővel bír. Rosttartalmának köszönhetően tökéletesen megszűnteti az éhségérzetet, ráadásul valósággal átmossa a szervezetet. Ismerjük meg közelebbről!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.