Járványhelyzetben is folyik a munka a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban

Járványhelyzet ide vagy oda, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságon dolgozni kell.

null

– Most vagyunk a hétéves pályázati ciklus végén. A hosszú évek alatt megtervezett, engedélyeztetett, közbeszerzéssel kiválasztott, esetenként építési, kivitelezési munkák a legtöbb helyszínen most zajlanak. Már a múlt évben is volt átadásunk, de idén még több pályázati zárórendezvény és átadás várható. Vannak alaptevékenységbe illeszthető pályázataink is – például őrszolgálati irodák felújítása -, és vannak ökoturisztikával összefüggő pályázataink is. A tavaly tavaszi zárás minket is érintett, de például egyes feladataink átszervezésével sikerült megoldani, hogy ebben az időszakban is teljes létszámmal dolgozzunk. A Tapolcai- tavasbarlang Látogatóközpont személyzete például egész tavasszal a Salföldi Majorban dolgozott, és kisebbfajta csodát alkottak – nagyon szép bemutató fűszerkertet és magaságyásokat hoztak létre – értékelte a tavalyi évet Puskás Zoltán, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság (BfNPI) igazgatója.

Hálásak vagyunk, hogy ilyen sokan ellátogattak hozzánk – mondja Puskás Zoltán igazgató
Fotó: Balogh Ákos / VEOL.HU – MEDIAWORKS

A tavaszi leállást nagyon intenzív nyár követte, ahol a megnövekedett érdeklődést a nemzetipark-igazgatóság munkatársai és a vállalkozók is jól kezelték. Összességében az elmúlt évek 450 ezres látogatószámához képest tavaly a szűkös lehetőségek között is 290 ezer látogatót regisztráltak a nemzetipark-igazgatóság látogatóhelyein.

– Hálásak vagyunk, hogy ilyen sokan ellátogattak hozzánk, és úgy gondoljuk, hogy ebben a nehéz tavalyi évben ezzel az eredménnyel nagyon elégedettek lehetünk. Sikerült megszervezni néhány nagy rendezvényt is, például a tihanyi Levendula Szedd Magad akciót.

Sajnos azonban a kiesett tavaszi időszakot a megnövekedett nyári látogatószám sem pótolta, ennek ellenére az igazgatóság gazdálkodását sikerült fenntartani. Nyilván sok mindent átgondoltunk, átterveztünk, de összességében, a gazdálkodás szempontjából kiegyensúlyozott évet zárhattunk. Igazgatóságunk életében a tavalyi év legnagyobb eseménye a szeptemberi Kis-Balaton Látogatóközpont átadása volt. Még számunkra is meglepő volt, hogy a nyitást követően milyen sokan eljöttek, milyen nagy volt az érdeklődés az új attrakció iránt – tette hozzá.

Az igazgatóság várhatóan idén adja át a Lóczy-barlang Látogatóközpontot, itt a kivitelezési munkák már ötven százalék felett járnak
Fotó: Pesti Attila / VEOL.HU – MEDIAWORKS

Bár január-februárban jellemzően az egész éven át vagy a hétvégente nyitva tartó helyszíneken is mérsékelt a látogatottság, az igazgatóság is nagyon várja már a járvány végét.

– Nagyon várjuk, hogy megnyithassuk szabadtéri bemutatóhelyeinket és újra szervezzük a szakvezetéseket. Tavaly indítottuk el a a Balaton-felvidéki Csopakról induló elektromos kerékpáros túráinkat, hatalmas érdeklődés van rá, jó lenne folytatni – fejezte be Puskás Zoltán.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Ön tudja, mit jelent a vejsze, a pákász, a csikász és a lápi póc?

Vejsze, réti csík – talán már hallottuk e szavakat, amelyek jelentése megelevenedik a Kis-Balatonnál.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.