Különleges alkotással bővült a kiskőrösi múzeum gyűjteménye

A Petőfi-szilveszter idején ezúttal nem tarthattak klasszikus kiállításnyitót a városban, így csak egy virtuális tárlatnyitóra került sor.

null

Kiskőrösön, a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeumban helyezték el a neves alkotó grafikáját. Ez alkotás része annak a sorozatnak, amely keretében 22 művet készített a művész. Ezt három éve a Nemzeti Múzeum szervezésében az Esztergomi Vármúzeum Rondellájában mutatták be.

Mint ismert, a Petőfi-szilveszter idején ezúttal nem tarthattak klasszikus kiállításnyitót a városban, így csak egy virtuális tárlatnyitóra került sor.

Ezen az alkotó mutatta be a 22 képét, ebből hagyott egyet Kiskőrösön, ahol a több mint félezer kortársalkotást gyarapítja. Nágel Kornél meglepő véleménnyel van a város szülöttjéről:

„Hiszem és zeneiségéből kihallom, hogy Petőfi rocksztár volt a maga korában is, csak a műfajt még nem így hívták. Pimasz, öntudatos és megvesztegethetetlen személyiség ha a harcos vagy a szerelmes, vagy a filozofikus arcait is megmutatta (szerencsére) sokszor. De emellett még egy nagyon is lázadó, jószemű és vitriolos tollú költő is, aki rövid élete során álló csillaggá/bolygóvá vált.”

Célom az volt és ma is az, hogy bemutassam, hogy Petőfi több, mint amennyit tudunk, vagy megtudhattunk róla tanulmányaink során, és az, hogy az ismert versei mellett milyen friss, ma is aktuális műveit lelheti fel a kutató olvasó, ha időt szán rá. Azok a költők, akiket előtte és utána is illusztráltam, sosem a „poros” mellszobrok, hanem mindig a „ma” emberéhez is szólni tudó zsenik voltak/lesznek – írta a művész.

Dr. Filus Erika igazgató Nágel Kornél alkotásával
Fotó: Barta Zsolt/baon.hu – mediaworks

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.