A Pannon Egyetem a duális képzésre teszi a hangsúlyt Zalaegerszegen

A zalaegerszegi Gazdálkodási Kar hazánkban elsőként indított duális képzést a gazdaságtudományok és informatika képzési területen 2014-ben.

null

A Pannon Egyetem Gazdálkodási Kara hazánkban elsőként indított duális képzést a gazdaságtudományok és informatika képzési területen Zalaegerszegen 2014-ben – olvasható a Zala megyei hírportál, a ZAOL.hu cikkében.

A duális képzésről

A kar 2015 óta akkreditált keretek közt kínálja a képzési formát, múlt ősztől a Pannon Egyetem égisze alatt. A mérnöki képzési területen a PE keretei között 2016 óta érhető el. A duális képzés kombinálja a hallgatók akadémiai oktatásban való részvételét és a vállalatoknál folytatott gyakorlati munkavégzést, tudtuk meg Balázsné dr. Lendvai Marietta docenstől, a képzésben aktívan közreműködő egyetemi oktatótól.

– A duális hallgató hallgatói jogviszonyban áll a felsőoktatási intézménnyel, s munkaviszonyban a duális partnervállalattal. A duális képzés kulcsszereplője az alapképzést biztosító egyetemi kar, az egyetemmel duális együttműködési megállapodást kötött gazdasági partnervállalatok sora és a nappali tagozaton tanuló hallgató.

A diák az első három tanévben kétszer 13 hetet tölt akadémiai oktatásban, amit 8 hét duális gyakorlat követ. Nyaranta 6 hét gyakorlat, ezután következik a nyári szünet. A 7. félévben 15 hetes duális gyakorlatot tölt a hallgató.

Családias légkör, közös munka, folyamatos oktatói támogatás, Pajor Márton, Weinhoffer Petra, Balázsné dr. Lendvai Marietta főiskolai docens, Kovács Fanni és Csabi Virág a zalaegerszegi campuson.
Fotó: ZAOL/ZALAI HÍRLAP/KATONA TIBOR

– A zalaegerszegi kampusz ezzel a képzési formával szélesre tárja a kapuit, de nemcsak a hallgatók, hanem a vállalatok előtt is – mondta lapunknak dr. Németh István dékán, a Pannon Egyetem rektorhelyettese. – A cégek is profitálnak, fejlődnek az együttműködés révén, hiszen szakterületük legfrissebb tudományos eredményeivel is megismerkedhetnek rajtunk keresztül. A duális képzésbe belépő cégek munkájának színvonalára, minőségére jótékonyan hat a közös oktatási módszer – hangsúlyozta az egyetem vezető professzora.

A duális hallgatót tehát az egyetem mellett a vállalatok is oktatják, fejlesztik kompetenciáit. A „vállalati gyakorlat” során a hallgatók kiemelkedő szakmai tapasztalatot szereznek, gyakorlati praktikákat és módszereket sajátítanak el. E képzési rendszer eredményeként versenyképes diplomás kerül ki a munkaerőpiacra, aki azonnal, többéves továbbképzés plusz anyagi ráfordítás nélkül képes a munkavégzésre.

– A duális képzés a „tehetséghalászat” eszköze is a cégek számára, hiszen elsők között választhatják ki a jövő tehetséges munkatársait – sorolta tovább Balázsné dr. Lendvai Marietta. – A hallgatók pedig fizetést kapnak, értéke havonta a minimálbér 65 százaléka. Ezt az összeget abban a hónapban is megkapja a hallgató, amikor nem végez munkát a gyakorlati helyen. A duális képzés az egyetemünkön 5 alapképzési szakon valósul meg: gazdálkodási és menedzsment, gazdaságinformatikus, pénzügy és számvitel szak, illetve gépészmérnöki és mechatronikai mérnöki szakon.

A teljes cikk ide kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.