A tolvajok adták a legtöbb munkát a szolnoki rendőröknek

Az elmúlt évben több mint ezerkilencszáz tolvajlási ügyben kellett intézkedni a Belügyminisztérium listája szerint.

null

A bűnügyek megyei ranglistáján tolvajok, ittas járművezetők, valamint garázdák foglalják el a képzeletbeli dobogó első három fokát a Belügyminisztérium elmúlt esztendei hivatalos kimutatásában. A listából persze az is kiderül, milyen egyéb bűncselekmények adtak még munkát a rendőröknek.

Elkészítette és nyilvánosságra hozta a hazánkban tavaly történt bűntényekösszesítését a Belügyminisztérium Statisztikai és Kommunikációs Osztálya. A mutatók sorából azokat a jogsértéseket tekintettük át, amelyek leginkább jellemezték a Jászkunságot. Ehhez tudni érdemes, hogy összességében 5198 bűncselekményt jegyeztek fel az illetékesek megyénkben 2020-ban. Ez 375-tel kevesebb a tavalyit megelőző évhez képest.

A garázdák is felkerültek a képzeletbeli dobogóra

A számok arról tanúskodnak, hogy – akárcsak a korábbi években – ezúttal is a tolvajok buzgólkodtak leginkább megyénkben. Mintegy ezerkilencszáz ilyen ügyben folytattak nyomozást a rendőrök. Ez a szám azonban 487-tel kisebb, mint amennyi miatt el kellett járniuk 2019-ben.

A sorban ezután 482 esettel az ittasan járművet vezetőkkel szembeni büntetőjogi procedúrák következnek. A zéró tolerancia ellenére 37-tel többször buktak le 2020-ban azok, akik mámorosan merészkedtek a közúti forgalomba, mint egy évvel korábban.

A harmadik helyre a garázdaságok gyanúsítottjai kerültek. Ők a múlt esztendőben 350 alkalommal kerültek rendőrkézre, jó hír viszont, hogy tizenöttel kevesebbszer a 2019-es évhez viszonyítva. Lemaradtak a dobogóról a csalók, akik tavaly 276 alkalommal igyekeztek becsapni a sértetteket, de hetvennel kevesebbszer, mint az azt megelőző évben.

Az elmúlt évben több mint ezerkilencszáz tolvajlási ügyben kellett intézkedni
Fotó: police.hu

Kilenc gyilkosság miatt folytattak nyomozást

A bűntények sora az erőszakos, durva tettesek cselekedeteivel folytatódik. A testi sértést elkövetők száma csupán hárommal csökkent tavaly. Velük szemben 250 esetben kellett fellépniük a nyomozóhatóságok munkatársainak, míg tavalyelőtt 247 alkalommal.

Míg tavaly kilenc gyilkosság miatt kellett vizsgálódniuk a szakembereknek, addig 2019-ben csupán kettő esetben. A kapcsolati erőszak bűncselekményét tizennégy nyomozás során tárták fel a bűnüldözők. Ez kettővel több, mint 2019-ben. A nyomozók tizenhat ügyben szexuális erőszak miatt is folytattak eljárást, míg az azt megelőző évben tíz esetben.

Kiskorú veszélyeztetése 46 alkalommal történt, ami tízzel több, mint 2019-ben.

Erőszakos közösülésre, gyermekprostitúció kihasználására és gondozási kötelezettség elmulasztására nem volt példa 2019-ben, míg tavaly mindhárom bűntett előfordult két-három alkalommal.

A zaklatás is olyan bűntett, amely az utóbbi években egyre gyakoribbá válik. Tavaly 180 ilyen ügyben tette a dolgát a rendőrség. Ezzel szemben 2019-ben héttel kevesebb esetben indult eljárás zaklatás miatt.

A rongálók száma 150 volt térségünkben. Ez az adat is emelkedett 2019-hez képest, méghozzá tizennéggyel. Ebbe a körbe sorolhatjuk a magánlaksértőket: 86 elkövető ellen indult az elmúlt esztendőben eljárás, 18-cal többször a 2019-ben regisztráltnál.

A teljes, eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.