Csatlakozásra buzdítják a Bakony–Balaton-régió településeit

Veszprém a Bakony–Balaton-régióval közösen nyerte el az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címet.

null

A program alapvető célkitűzése, hogy Veszprém és a régió együtt mutassa meg Európának értékeit, kulturális sokszínűségét és közös identitását. Eddig több mint hatvan önkormányzat csatlakozott a felhíváshoz, és több település is bejelentette már társulási szándékát a programhoz, közölte a Veszprém–Balaton 2023 (VEB2023) Zrt.

Várja az Európa Kulturális Fővárosa 2023 programhoz csatlakozni kívánó Bakony–Balaton-régiós településeket a Veszprém–Balaton 2023 Zrt.
Fotó: VEOL.HU – MEDIAWORKS

– A korábbi EKF-városok sikerét elemezve azt látjuk, hogy azok a pályázatok váltak sikeres programmá, ahol a város, a régió és az ott élő emberek eredményesen tudtak együttműködni.

Éppen ezért egy olyan térségi modellen dolgozunk, amely az itteni adottságokon alapul, és a kultúrára támaszkodva eredményez gazdasági növekedést

– fogalmazott az együttműködés előnyeiről Navracsics Tibor, az EKF-program kormánybiztosa. A VEB2023 szándéka többek között az, hogy a Várpalotától Keszthelyig formálódó együttműködés a közösségépítésre, az innovációra és a fenntarthatóságra alapozva a kulturális-kreatív ipar új otthonát hozza létre a térségben.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Veszprém Európa legélhetőbb városai közé törekszik

Bár a koronavírus-járvány Veszprém életét is megkeseríti, a városban nem állították le a folyamatban levő fejlesztéseket. Sőt, gőzerővel dolgoznak azon, hogy a megyeszékhely minél felkészültebben várja a vendégeket 2023-ban, amikor Veszprém, a térség balatoni településeivel összefogva, Európa kulturális fővárosa lesz. Porga Gyula polgármester nemcsak az elért eredményekre büszke, hanem arra is, hogy az emberek egyre inkább otthonra lelnek a városban.

Az őszödi beszéd kiszivárgása után megtartott 2006-os önkormányzati választáson nagyon sok addig balliberális vezetésű városban vérzett el a polgármester, így volt ez többek között Veszprémben is. Dióssy Lászlót (SZDSZ) tizenöt éve Debreczenyi János (Fidesz–KDNP) váltotta, majd őt négy év elteltével – az alpolgármesterként már kipróbált – Porga Gyula követte. A 2019 óta harmadik ciklusát töltő kormánypárti politikus szerint a 2006-os választási győzelmük nagy meglepetés volt, amihez a megváltozott politikai közhangulat mellett az is közrejátszott, hogy addigra Veszprém ”bezárta magát”. – A város a környékbeli önkormányzatokkal pereskedett a közös hulladéklerakós fejlesztés miatt, és a helyi háziorvosokkal is elmérgesedett a városvezetés kapcsolata, ezeket a konfliktusokat Dióssy László nem tudta kezelni – emlékezik vissza a közel két évtizeddel ezelőtti időkre Porga Gyula.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.