Online rendezik meg idén a Kecskeméti Tavaszi Fesztivált

Csütörtöktől a szervezők az online térben várják a kultúra, a művészet, az irodalom és a zene barátait.

null

A 36. Kecskeméti Tavaszi Fesztivált a Sokszínű Kecskemét cím alatt hívták életre, mely egyben sugallja, hogy a városban élő művészek munkássága mennyire sokszínű. Szappanos Benedek, a szervező Hírös Agóra külkapcsolatokért felelős vezetője hangsúlyozta: a fesztivál remek alkalom arra, hogy felkutassuk saját kultúránk sokszínűségét. Ez akkor is igaz, ha ezt most csak online tehetjük meg. A programok idén is bizonyítják, mennyi csodája, kulturális kincse van Kecskemétnek, mennyire sokarcú, még akkor is, amikor a közművelődési intézményeket jelenleg nem lehet látogatni.

A programok részletesen megismerhetők a www.kecskemeti-tavaszi-fesztival.huoldalon, illetve az intézmény és kulturális közösségek közösségi média felületein. A tavaszi fesztivál programkínálatát ezúttal is több társintézménnyel, közösségekkel közösen hívta életre a Hírös Agóra.

A fesztivált hirdető internetes plakát
Fotó: Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft.

Ízelítő a március 11-28. között zajló fesztivál műsorából:

Több kiállítás is szerepel a programban. Csütörtöktől már látható a Színről színrecímű kiállítás, mely a kortárs képzőművészetet hozza közelebb a Kecskeméti Képzőművészek Közössége jóvoltából. Az érdeklődők 360 fokos, online panoráma-tárlat és online katalógus segítségével élhetik át a tárlat élményét.

A Nemzetközi Kerámia Stúdió gyűjteményének kézzel festett darabjaiból nyújt válogatást a Szín–orgia című tárlat, mely március 12-étől tekinthető meg.

A Nemzetközi Zománcművészeti Alkotóműhely két, tavaly elhunyt alkotóművészétől búcsúzik el Emlékezés című virtuális kiállításán. A közönség Kátai Mihály és Morelli Edit munkáiból láthat válogatást. Mindkettőjüket a magyar zománcművészet XX. századi megújítói között jegyezték, ezer szállal kötődtek a városhoz. Legismertebb és legjelentősebb alkotásaikat Kecskeméten hozták létre, melyek még ma is fellelhetők, például a Hírös Agórában, a kórházban, a Nemzetközi Zománcművészeti Alkotóműhely állandó kiállításán és töredékekben a széchenyivárosi épületeken.

A Népi Iparművészeti Gyűjtemény Virágok üzenete címmel online fotókiállítást rendezett saját gyűjteményük alapján. A növényi ornamentikát mutatják be a népművészetben, elsősorban hímzéseken, szőtteseken, viseleteken, faragott tárgyakon, fazekas munkákon, díszített tojásokon keresztül.

A fesztiválon a Kecskeméti Képzőművészeti Szabadiskola alkotásai is helyet kaptak. Ablak-tárlat formájában a könyvtár utcai nagy portáljaiba helyezik ki pénteken az iskola négy osztályába járó tehetségek alkotásairól készült élethű fotókat.

A Bozsó Gyűjtemény Bozsó János: Ecsetnyomok – Kecskemét címmel rendezett online tárlatot, mely március 20-ától nézhető meg. A válogatásuk az 1950-es évektől az 1990-es évekig keresi életművében azokat a nyomokat, amelyek megtestesítették a művész számára a várost.

Az eredeti, teljes cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.