Versmondó versennyel támogatták az erdélyi magyarokat Tolna megyében

A versmondó verseny tematikájából adódóan szorosan kapcsolódik a Székely Szabadság Napjához.

null

Az Erdélyi Magyarok Tolna Megyei Egyesülete az idén először tartotta meg élő videós rendezvény formájában a Székely Szabadság Napját. Az ünnepüket az erdélyi magyar diákok részére rendezett versmondó verseny eredményhirdetésével is összekötötték.

A közösségi oldalukon, élőben jelentkeztek be többen is szerdán késő délután, hogy megünnepeljék a Székely Szabadság Napját. Jelen volt Orbán Attila, a Tolna Megyei Közgyűlés alelnöke, evangélikus lelkész, Bándi Imre, az egyesület elnöke, Kese Ferenc egykori elnök, Jánosi Emőke, a Dombóvári Székely Kör titkára, verset mondott Orbán Rebeka.

– Sajnos a technika ördöge miatt Bognár Cecil, aki a székely himnuszt adta volna elő tárogatón, nem tudott hozzánk csatlakozni, és sajnos így járt Stenczer Enikő, az Erdélyből Elszármazott Magyarok Klubjának alapítója is, aki a Székely Szabadság Napjáról írt versét szerette volna elmondani.

Ennek ellenére az első komoly online összejövetelünkön mindannyian nagyon jól éreztük magunkat. Felvettük a székely ruháinkat, és megtartottuk az ünnepet – mondta Bándi Imre egyesületi elnök.

Az idei évben az eseményt összekötötték az erdélyi magyar gyerekeknek meghirdetett „Március 10. a Székely Szabadság Napja” tematikájú versmondó verseny eredményhirdetésével. Az első öt helyezettet, a különdíjasaikat is díjazták.

Bándi Imre (balról) és Kese Ferenc Nagyatádon a koronavírus-járvány előtt
Fotó: Beküldött kép/teol.hu

Fődíjas Mester Zsolt lett, aki Szilágyi Béla „Székely Miatyánk” versét mondta el. A második helyezett Mester Balázs Petőfi Sándor „A Székelyekhez” című művével. A harmadik helyet Csuka Szabolcs Róbert szerezte meg, aki Széllyes Sándor Székely Karácsony című költeményét szavalta a megmérettetésen. Mindannyian Erdély-Szászrégeniek. Különdíjas az erdély-zabolai Boros István Róbert és a vajdaság-zentai Galusz Áron.

– A versmondó verseny tematikájából adódóan szorosan kapcsolódik a Székely Szabadság Napjához. Úgy gondoltuk, hogy mivel az ünnepre Erdélyből nem tudunk hozni fellépőket, sőt a járványügyi helyzet miatt semmilyen rendezvényt nem tarthatunk, az erdélyi magyarokat megtámogatjuk ezzel a versennyel.

A diákokat felkészítő tanárok segítették a nagy nap előtt, és nagyon lelkesek voltak. Az egyik célunk, hogy ezeket a gyerekeket hívjuk meg vendégfellépőknek, amikor végre személyesen is összegyűlhetünk – tudatta Bándi Imre.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.