Videókon a Bükki Nemzeti Park lakóinak titkos élete

Az első felvételen remekül látszik, hogy a róka otthonául szolgáló kotorék körül már kezd megélénkülni az élet.

null

A Bükki Nemzeti Park Igazgatósága legújabb két videóján egy róka, és egy vaddisznó pillanataiba tekintetnek be az érdeklődök. Az első felvételen remekül látszik, hogy a róka otthonául szolgáló kotorék körül már kezd megélénkülni az élet. A felvételen egy kíváncsi mókus is szerepel, aki látogatóba érkezett.

A második videón egy vaddisznó süldő tűnik fel, akit láthatóan nem ért váratlanul a tél végi havazás. Csendesen turkálva, jólesően falatozik a hóval borított avar alól. Valószínűleg makkot talált. Elégedettségét előbb visszafogott csámcsogással, majd szolid fujtatással nyugtázza.

Az igazgatóság a vadkamerákat elsősorban a fokozottan védett nagyragadozó fajok állományának monitorozása céljából telepíti, a célcsoportról készült felvételeket pedig rendszeresen hozzáférhetővé teszi a nagyközönség számára.

A róka a felvételen éppen hazaérkezik
Fotó: YouTube/Bükki Nemzeti Park Igazgatóság

A kamerák folyamatosan dolgoznak és teljesen természetes, hogy jóval több felvétel születik a zsákmányállatról (vadászható/nem védett fajok) és sokkal ritkábbak a célcsoportról (védett- és fokozottan védett ragadozó emlős fajok) készült felvételek. A gyakori állatok „rejtőzködő mindennapjairól” készült, sokszor nagyon látványos, tanulságos és beszédes felvételek is érdemesek arra, hogy közzé tegyék.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Erdei fülesbaglyok lepték el a fenyőfákat Heves megyében

Bár Heves megye az alföldi részekhez képest nem erdei „fülesbagoly-nagyhatalom” telenként, közülük idén is több száz madár vészelte át a sík vidékeken a hideg időszakot. Január végén a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ragadozómadár-védelmi szakosztálya, helyi csoportjai, munkatársai és önkéntesei, a nemzeti parkok természetvédelmi őrszolgálata, illetve a lakosság idén is megszámlálta az erdei fülesbaglyokat. A legtöbbet a megye alföldi részein találták, bár keresték őket a hegyvidéki területeken is, Mikófalván, Verpeléten és Egerben a megszemlélt helyeken nem találkoztak velük a megfigyelésben részt vevők.

A cikk ITT olvasható tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.