Ha hosszabb kirándulásra vágyunk érdemes meglátogatnunk a Zánka és Nagyvázsony közötti út mentén fekvő túratat. A másfél kilométeres szakaszon 15 állomást találhatunk, amelyek a házas- és a családi élet feladatihoz adnak tanácsokat, útmutatásokat.
Érdemes minden táblánál megállni, megcsodálni az Ozsvári Imri grafikusművésznő által készített képeket és átbeszélni a rajtuk látható vallásos idézetek jelentését. Kisgyerekkel is könnyen járható a szakasz, így az egész család közösen mozoghat és mélyülhet el a lelki életben.
A hajdan itt álló templomot és kolostort a 13. század végén a Gyulaffy család alapította. A romoktól kissé távolabb, egy kőből rakott medencénél fakad a Kinizsi-forrás. Emiatt a bővizű, ma is felfrissülést nyújtó vízlelőhely miatt választották az építés helyszínéül ezt a területet.
Később egy víztározó medencét is kialakítottak. A 13. században még egy hatszáz méter hosszú kőfal vette körbe.
A kolostort 1480 táján elhagyták a pálosok, helyükre ferences szerzetesek jöttek. A török veszedelem közeledtével falait felrobbantották, hogy ne használhassák erődként a hódítok. Azóta már az enyészeté lett az épület, a 19. századtól már csak a ma is látható falmaradvány maradt az útkorra. Az Országos Természetvédelmi Tanács a Balaton-felvidék egyik legszebb részeként 1954-ben védetté nyilvánította.
Ha a lelki nyugalom mellé csodás látványt is keresünk érdemes felkeresni a Balatoncsicsónál található Szent Balázs templom romjait is.
Tiszta időben nem csak a Balatont, hanem a Bakony déli vonalát is megcsodálhatjuk. A templom építésének időpontját az 1300-as évekre teszik. Megjelenésben a román stílust képviselte, majd később gótikus elemekkel bővítették.
A romok ma már szabadon bejárhatók, Szent Balázs napján ünnepi szentmisét is tartanak itt.
Tihany remek célpont lehet a hosszúhétvégére. A csodás panoráma és az apátság mellett érdemes felkeresni a Kálváriát is.
Az eredeti 1926-tól kezdve épült.A Krisztus kínszenvedését és keresztútját jelképező, feliratos és bronz domborműves kőből készült stációit, a történelmi Magyarország vármegyéinek és szabad királyi városainak nevében állították fel. A Kálvária építményeit 1960-ban leromboltatták. Az 1990-es évektől kezdték meg a felújítását, pár éve már a régi pompájában tekinthetjük meg.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.