4. Szabjuk személyre a telefont
Azoknál az alkalmazásoknál, amelyeknél nincs letiltva a háttérfrissítés, automatikusan szinkronizálják az adatokat és frissítenek, ebbe pedig az általunk aktívan nem használt alkalmazások is beletartoznak, ezzel merítve az akkumulátort. A készülék alkalmazásbeállításainál letilthatjuk a napi szinten nem használt appok háttérfrissítését, ezzel megkönnyítve az akkumulátor életét.
5. Tegyük valóban biztonságossá készülékünket
Ma már „kész életveszély” a könnyen megjegyezhető jelszavak használata, mint például a legdivatosabb „123456” vagy a születésnapunk dátuma.
Az iOS- és az Android-alapú telefonok többsége ma már rendelkezik beépített jelszókezelővel, a legnépszerűbb böngészők pedig több eszközön keresztül is képesek szinkronizálni a jelszavakat.
Több biztonságos jelszókezelő alkalmazás közül is választhatunk már, ilyen például a 1Password, a LastPass vagy a Bitwarden nevű applikáció.Adataink és jelszavaink védelme érdekében érdemes engedélyezni a kétfaktoros hitelesítést a telefonon.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!