Kifejezetten pozitívan értékelték a magyarok képzettségét, motiváltságát

A kormány célja, hogy a kelet-közép-európai térség legkedvezőbb üzleti környezete Magyarországon jöjjön létre – reagált az NGM a Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara konjunktúrajelentésére.

PR
2012. 04. 17. 16:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kamara hétfőn sajtótájékoztatón ismertette konjunktúrafelmérésének eredményeit. Eszerint a német vállalatok 68 százaléka rossznak ítéli a magyar gazdaság helyzetét, és a kilátások romlására számít 55 százalékuk. A német cégek csupán 27 százaléka számol javuló üzleti lehetőségekkel, ugyanakkor 24 százalékuk romló helyzetet vetít előre.

Az NGM közleményében hangsúlyozza, hogy a kormány az idén, az ország jelenlegi nehéz gazdasági és költségvetési helyzetében is megtesz mindent annak érdekében, hogy továbbra is növekedésbarát adópolitikával segítse elő a munkahelyteremtést, a vállalkozások terheinek csökkentését, valamint a magyar és külföldi cégek versenyképességének javítását. Az NGM emlékeztet, hogy a kormány 2010-ben a magyar adórendszer teljes reformját tűzte ki azzal a céllal, hogy az a térség legversenyképesebb és legegyszerűbb adórendszerévé váljon.

Jelentősen csökkent a társasági adó mértéke, a kormány csökkentette az adófajták számát – néggyel kevesebb adó terheli most a vállalkozásokat. „Bevezetésre került az arányos, egykulcsos 16 százalékos személyi jövedelemadó rendszer is. Kiemelkedő eredmény, hogy az átmeneti válságadókkal együtt is jelenleg – közel 10 százalékkal – kevesebb adónemet tartalmaz az adórendszerünk, mint a kormányváltás előtt” – írta az NGM, hozzátéve, hogy a vállalkozások terheinek csökkentése érdekében a jövőben az adónemek számában további csökkenés várható.

Magyarország kis, nyitott gazdaságként nem tud elszigetelődni az Európai Unió gazdaságának gyengélkedésétől, így a hétről hétre változó külpiaci konjunktúrához Magyarországnak is gyorsan és eredményesen kell alkalmazkodnia – vélekedett a minisztérium. Kiemelik: a jelentés számos helyen kedvezőnek ítéli meg Magyarország gazdasági helyzetét. A magyar dolgozók képzettségét, motiváltságát, termelékenységét kifejezetten pozitívan értékelték a megkérdezettek, az oktatási rendszer tekintetében is hatalmas javulást lehet megfigyelni.

Ezenkívül a vállalkozások saját versenyképességüket és kilátásaikat jónak értékelték, amely egy ország sikere szempontjából kulcsfontosságú tényezőnek bizonyul, míg az exportra termelő vállalatok – a jelentősen romló külpiaci konjunktúra ellenére is – bővülésre és fejlesztésre számítanak – húzta alá a minisztérium közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.