A legutóbbi kimutatások szerint Szlovákiában egy lakosra évente átlagosan kevesebb mint 95 liter alkoholtartalmú ital jut, ez 1992-ben még több mint 120 liter volt.
Az alkoholfogyasztási statisztikában hosszú távon leginkább a sörfogyasztás esett vissza. Míg húsz évvel ezelőtt az átlagos szlovákiai lakos éves sörfogyasztása még meghaladta a 90 litert, tavaly már csak 70 liter volt. Húsz év alatt hasonló mértékű volt az égetett szesz fogyasztásának visszaesése is. Ugyanebben az időszakban a legkevésbé a borok iránti kereslet csökkent. Bár az elmúlt húsz év során az egyes éveket összehasonlítva meglehetősen ingadozott, hosszú távon viszont enyhe emelkedést mutatott a borfogyasztás.
Elemzők szerint ugyanakkor a statisztikák nem teljesen egyértelműek, mert nem számolnak a háztájiban készült bor és a házilag előállított tömény alkohol mennyiségével sem. A háztájiban készült alkoholos italok térnyerésére, valamint a fogyasztási szokások megváltozására utal az a tény is, hogy tíz év alatt egyharmadával csökkent a szlovákiai vendéglátósok alkalmazottainak a száma. Míg 2001-ben az országban működő éttermek, kocsmák és más vendéglátó ipari egységek még több mint 41 ezer embernek adtak munkát, addig a tavalyi év végén ebben a szektorban már csak valamivel több, mint 28 és fél ezren dolgoztak.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban