Az április 25-én megrendezésre kerülő IM&A konferencia célja, hogy mind a cégvásárlók, mind a cégeladók megismerkedjenek az új trendek kínálta lehetőségekkel. A konferencia címe – International M&A Summit Budapest 2012 – „Cégértékesítés bizonytalan időkben” – is arra utal, hogy jelenleg biztos stratégiát nem lehet találni, de a kellő információk birtokában javítani lehet a befektetések esélyeit.
Mint ismert, 2012 elején a Fitch – a nagy hitelminősítők közül harmadikként – „befektetésre nem ajánlott” kategóriába minősítette Magyarországot, amely következtében az ország csak magasabb kamaton tud kötvényeket kibocsátani. A kormány a Nemzetközi Valutaalappal történő megállapodásban látja a megoldás kulcsát, azonban ez egyelőre várat magára. A konferencián kiderül, mindez milyen hatással lehet a külföldi befektetőkre.
A konferenciát dr. Futó Péter MGYOSZ-elnök köszöntője után Gerald Turner, az M&A Europe Világhálózat elnöke nyitja meg. A délelőtti blokkot előadásával dr. Kupa Mihály, Magyarország volt pénzügyminisztere indítja el. A délutáni szekciót dr. Tóth András, a versenytanács elnöke, a Gazdasági Versenyhivatal alelnöke kezdi meg. Az előadók között szerepel Irina Ivascsenko, a Nemzetközi Valutaalap magyarországi vezetője is. A rendezvény keretein belül Budapesten adnak egymásnak találkozót az M&A Europe Világhálózat vállalatai 30 országból.
Jelentős fellendülés hazánkban
A magyarországi fúziók és felvásárlások (M&A) piacán a tranzakciók számát tekintve jelentős fellendülést tapasztalhattunk 2011-ben. Hazánk a felvásárlások számát tekintve a Közép- és Délkelet-Európában lévő országok közül a negyedik helyen van Törökország, Lengyelország és Románia mögött. A szabad tőkével rendelkező befektetők hazánkban is szép számmal találnak kiváló lehetőségeket. 2011-ben a tranzakciók összesített számához viszonyítva az ügyletek mindössze 4 százaléka irányult külföldre. A nagyobb külföldi befektetők Magyarországon is megtalálták a megfelelő akvizíciós lehetőségeket.
Bemutatják a legegyedibb ügyleteket
A konferencián M&A-esettanulmányként három igazi sikertörténetet mutatnak be, és panelbeszélgetés keretében további három témát bontanak ki kezdve az ázsiai és közel-keleti befektetők jelenlegi fókuszától az instabil gazdasági helyzetben lévő országokban megvalósuló cégfelvásárlások, és ezzel a cégértékelés új trendjein keresztül egészen a cégértékesítés finanszírozási kérdéséig. A konferencia utáni gálavacsorán a legegyedibb ügyletek is bemutatásra kerülnek, amelyeket egy szakmai zsűri díjaz. Ezekre a konferenciát megelőző péntekig, április 20-ig pályázhatnak mind a vevők, mind az eladók, valamint a tranzakciót lebonyolító tanácsadók és jogi irodák az [email protected] e-mail címen.
A konferencia rendkívüli lehetőséget kínál azoknak, akik most gondolkoznak cégvásárláson, cégeladáson, illetve tőkebevonáson, vagy egyszerűen szeretnék pontosabban megtudni, hogyan befolyásolja cégük értékét a kialakult magyar és európai gazdasági helyzet.

Füstös szobák titka – ő küldte Gyurcsánynak a selyemzsinórt