A tárca közölte: a magyar és a flamand kormány 1994-ben kötött együttműködési szerződést. Az azóta eltelt időszakban különösen eredményesnek bizonyultak az oktatás, a kultúra és a környezetvédelem terén megvalósuló projektek. A Flandriával folytatott gazdasági kapcsolatok jelentőségét pedig jelzi, hogy a belga-magyar kereskedelmi forgalomban Flandria hagyományosan csaknem háromnegyed arányú részesedést képvisel.
Az új, 2013–2014. évi munkaprogram a gazdasági kapcsolatok bővítése, az infrastruktúra-fejlesztés, a mezőgazdaság, a környezetvédelem, a területrendezés, a vízügy, a közlekedés és szállítás, az alkalmazott tudományos kutatás és a műszaki fejlesztés területén, továbbá kulturális, oktatási, egészségügyi, foglalkoztatási és szociális területeken határoz meg konkrétumokat – ismertette az NGM.
Múlt pénteken a magyar–osztrák gazdasági kapcsolatok további erősítéséről és 30 új határátkelő megépítéséről is tárgyalt Bécsben Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára. Az államtitkár szerint Ausztriában is az egyik első számú gazdasági partnerként tekintenek Magyarországra, hiszen Ausztriából a negyedik legtöbb tőke Magyarországra áramlik, tavaly a két ország közötti kereskedelmi forgalom megközelítette a 10 milliárd eurót, illetve Magyarország exportja Ausztria irányába 4 százalékkal, az osztrákok exportja Magyarországra pedig 7 százalékkal növekedett.
Szerdán energetikai együttműködésről állapodtak meg a magyar–macedón gazdasági vegyes bizottság tagjai, míg egy nappal korábban Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter tárgyalt az oroszországi kapcsolatokról Moszkvában.
Ahhoz, hogy a válság után Magyarország a lehető legjobb pozícióból startolhasson, meg kellett érteni, hogy a világban zajlik egy speciális, szövetségkötési verseny. Magyarország ezért indította el a keleti nyitást, amelynek keretében szövetségkötésre törekszik a jó gazdasági teljesítményt nyújtó, egyre erősödő országokkal és az innen érkező vállalatokkal – mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár január 21-én, amikor stratégiai együttműködési megállapodást kötött a kormány és a Tata Consultancy Services magyarországi fióktelepe a keleti nyitás egyik biztos jeleként.