Magyarország újabb együttműködési megállapodást kötött

A gazdasági és kulturális kapcsolatok fejlesztését segítő munkaprogramról írt alá együttműködési megállapodást Czomba Sándor.

KG
2013. 02. 21. 21:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárca közölte: a magyar és a flamand kormány 1994-ben kötött együttműködési szerződést. Az azóta eltelt időszakban különösen eredményesnek bizonyultak az oktatás, a kultúra és a környezetvédelem terén megvalósuló projektek. A Flandriával folytatott gazdasági kapcsolatok jelentőségét pedig jelzi, hogy a belga-magyar kereskedelmi forgalomban Flandria hagyományosan csaknem háromnegyed arányú részesedést képvisel.

Az új, 2013–2014. évi munkaprogram a gazdasági kapcsolatok bővítése, az infrastruktúra-fejlesztés, a mezőgazdaság, a környezetvédelem, a területrendezés, a vízügy, a közlekedés és szállítás, az alkalmazott tudományos kutatás és a műszaki fejlesztés területén, továbbá kulturális, oktatási, egészségügyi, foglalkoztatási és szociális területeken határoz meg konkrétumokat – ismertette az NGM.

Múlt pénteken a magyar–osztrák gazdasági kapcsolatok további erősítéséről és 30 új határátkelő megépítéséről is tárgyalt Bécsben Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára. Az államtitkár szerint Ausztriában is az egyik első számú gazdasági partnerként tekintenek Magyarországra, hiszen Ausztriából a negyedik legtöbb tőke Magyarországra áramlik, tavaly a két ország közötti kereskedelmi forgalom megközelítette a 10 milliárd eurót, illetve Magyarország exportja Ausztria irányába 4 százalékkal, az osztrákok exportja Magyarországra pedig 7 százalékkal növekedett.

Szerdán energetikai együttműködésről állapodtak meg a magyar–macedón gazdasági vegyes bizottság tagjai, míg egy nappal korábban Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter tárgyalt az oroszországi kapcsolatokról Moszkvában.

Ahhoz, hogy a válság után Magyarország a lehető legjobb pozícióból startolhasson, meg kellett érteni, hogy a világban zajlik egy speciális, szövetségkötési verseny. Magyarország ezért indította el a keleti nyitást, amelynek keretében szövetségkötésre törekszik a jó gazdasági teljesítményt nyújtó, egyre erősödő országokkal és az innen érkező vállalatokkal – mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár január 21-én, amikor stratégiai együttműködési megállapodást kötött a kormány és a Tata Consultancy Services magyarországi fióktelepe a keleti nyitás egyik biztos jeleként.

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.