Ismertetése szerint Szijjártó Péter a megbeszélésen megerősítette, hogy a keleti nyitás stratégiájának keretén belül Magyarország szoros együttműködésre törekszik a közép-ázsiai országokkal. Ennek keretében igyekszik minél előbb lezárni a tárgyalásokat az Üzbegisztánnak nyújtandó kötött segélyhitelről, melynek nyomán magyar cégek végezhetik el üzbég városok közvilágítási rendszerének modernizálását, valamint magyar egészségügyi berendezések exportját segítenénk Üzbegisztánba.
A felek megállapodtak abban, hogy tárgyalásokat kezdenek ösztöndíj-csereprogram megindításáról, valamint kiszélesítik a két ország közötti mezőgazdasági együttműködést, amelynek fő területe a vízgazdálkodási és öntözési rendszerek exportja lesz – mondta el Varga Éva.
Újabb magyar kereskedőház nyílik Abu Dzabiban, valamint közvetlen Budapest–Dubaj légi járat indul októbertől – közölte az MNO-val Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági ügyekért felelős államtitkára április 30-án, az Egyesült Arab Emírségekben zajlott tárgyalásait követően.
Szijjártó Péter, a magyar–orosz gazdasági kapcsolatokért felelős kormánybiztos április 22-én Moszkvában megnyitotta a magyar kereskedőházat, amelyet a magyar állam a Quaestor csoporttal együttműködve hozott létre.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter április 18-án hivatalában fogadta Djoko Kirmanto indonéz közműügyi minisztert. A találkozót a március eleji indonéz elnöki vizit nyomán tartották meg. A látogatás központi témája a vízügyi együttműködés, az indonéz miniszter programjában több vízügyi létesítmény meglátogatása is szerepel.
Mint Szijjártó korábban elmondta, a kormány a gazdasági kapcsolatok diverzifikálására törekszik, ezzel összefüggésben nemcsak a Távol-Kelet, a Kaukázus térsége és az arab világ, de Afrika felé is nyit, a Nyugat-Balkánon pedig tovább akarja fejleszteni az élenjáró magyar befektetési kapcsolatokat.
A kabinet felismerte, hogy a nyugati országok versengenek a keleti szövetségkötési lehetőségekért, így Magyarország is benevezett ebbe a küzdelembe, és komoly erőfeszítéseket tesz a sikerért – mondta Szijjártó a magyar–azeri tárgyalások kapcsán. Más alkalommal elmondta: keresik azokat a projekteket, amelyek a kínaiak által létrehozott alapokból finanszírozhatók. Nemcsak országos, hanem regionális hatású tervekről is szó van.
Április 18-án a Budapestet elkerülő V0-s tehervasúti gyűrű kiépítésének finanszírozásáról és kivitelezéséről tárgyalt Szijjártó Péter, a magyar–kínai kétoldalú kapcsolatok összehangolásáért felelős kormánybiztos Pekingben.