Kevés meggy terem az idén

Napokon belül megkezdődik a meggyszüret. A termést az idén az aszály és az azt követő csapadékosabb idő egyaránt befolyásolta, ugyanakkor stabil piaci körülményekre számítanak az ágazati szereplők.

Nagy Kristóf
2019. 06. 14. 9:32
Még nem lehet tudni, itthon mekkora mennyiség kerül a raktárakba a zamatos gyümölcsből Fotó: Katona Vanda
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Friss gyümölcsként mindössze a termés 5-8 százalékát értékesítik, a többit feldolgozzák: jellemzően befőtt és mirelit termék készül a gyümölcsből. A kivitelünk döntő többségét a német gyártók dolgozzák fel. A piaci stabilitáshoz hozzájárulhat az is, hogy az európai raktárakban nincs felhalmozott lé- és sűrítménykészlet, ám ezekből hiány sincsen.

Elmarad az almaháború

Európa legnagyobb almatermesztője Lengyelország, ahol a legfrissebb becslések szerint a termés 60 százaléka tönkrement az időjárás miatt. Bizonyos területeken 85 százalékos is lehet a terméskiesés. Ez hatással van a hazai piacra is: tavaly a rekordtermés miatt önköltségi ár alatt akarták átvenni a hazai termelőktől a gyümölcsöt, ám a lengyeleknél várható jelentős kiesés felnyomhatja az árakat egész Európában.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.