Mit jelent a munkavállalóknak és a munkáltatóknak a karantén?

Budapest Airport: indul a zajvédelmi program ötödik üteme
A vállalat mérsékelni szeretné a környezeti hatásokat.
Mit jelent a munkavállalóknak és a munkáltatóknak a karantén?
Elsősorban azt, hogy hatósági döntés született (pl. adott közigazgatási terület lezárásáról), ami azt is eredményezheti, hogy a munkavállalók nem tudnak dolgozni menni. Ilyenkor ők a jogszabályok szerint keresőképtelennek minősülnek – akit közegészségügyi okból foglalkozásától eltiltanak és más beosztást nem kap, vagy akit közegészségügyi okból hatóságilag elkülönítenek, továbbá aki járványügyi, illetőleg állat-egészségügyi zárlat miatt munkahelyén megjelenni nem tud és más munkahelyen (munkakörben) átmenetileg sem foglalkoztatható –, és nekik erre az időre táppénz jár.
Természetesen abban a sajnálatos esetben is keresőképtelen a munkavállaló, ha betegsége miatt munkáját nem tudja ellátni, vagy betegségének megállapítása vagy gyógykezelése miatt fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátásban részesül.
Munkáltatóként pedig át kell gondolni, hogy adott esetben alacsonyabb létszámmal és kisebb kapacitással megoldható-e a működés, ha pl. a karantén nem érinti a munkahelyet akár az elhelyezkedése, akár a tevékenysége miatt. Fontos a munkaidő beosztásokat is átnézni, és, ha lehet, illetve szükséges, még a 96 órás időkorlátra tekintettel (a munkáltató a közölt munkaidő-beosztást, ha gazdálkodásában vagy működésében előre nem látható körülmény merül fel, a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legalább kilencvenhat órával korábban módosíthatja) módosítani rajta.
A vállalat mérsékelni szeretné a környezeti hatásokat.
A parlament előtt van a 2026-os költségvetés tervezete.
Európában sokkal többen félnek a téltől, a magas számláktól, mint itthon.
A mosogatószer, a mosópor, a tusfürdő olcsóbb lesz.
Orbán Viktor elárulta, mi kell a békés együttéléshez – videó
Nem tudták tovább védeni Kollár Kingát, elindult az összeférhetetlenségi eljárás
„Kár érte, fantasztikus játékos” – eldőlt Kerkez Milos sorsa
Átlépett egy határt Zelenszkij: manipulációval vádolta meg Orbánt
Bajban a Barca, Nikitscher Tamás csapata segített be az Internek
Nincs kegyelem: Orbán Viktor darabokra szedte Manfred Weber összes érvét
Liverpool: váratlan fejlemény a párizsi BL-balhé ügyében
Szoboszlai Dominik is érzékeny búcsút vett Trent Alexander-Arnoldtól
Orbán Viktor keményen visszaszólt Manfred Webernek: Ukrajna felvétele nem jó deal!
Eredményt hirdettek, íme a legnépszerűbb magyar rock zenekar
Brutális áramszünet jön Magyarországon, az egyik vármegye szinte teljesen elsötétülhet
Itt az újabb bíróbotrány a Real Madrid és a Barcelona között
A vállalat mérsékelni szeretné a környezeti hatásokat.
A parlament előtt van a 2026-os költségvetés tervezete.
Európában sokkal többen félnek a téltől, a magas számláktól, mint itthon.
A mosogatószer, a mosópor, a tusfürdő olcsóbb lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.