Visszapattant a konzervatív ellenállásról az abortuszpárti agresszió

Megütött egy papot egy abortuszpárti tüntető Lengyelországban, az esetről videó is készült. Templomokat, szobrokat rongálnak meg, katolikusok millióit sértegetik, jelmondatuk pedig: „Ez háború”. A szélsőségesek azonban azzal nem számoltak, hogy ellenállásba ütköznek.

Forrás: V4NA HÍRÜGYNÖKSÉG2020. 10. 29. 14:50
Katolikus Templomokat védő lengyelek. Forrás: V4NA
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jaroslaw Kaczynski a kormánypárt, a PiS elnöke, miniszterelnök-helyettes a támadások kapcsán az egyház védelmére szólított fel.

„Szembe kell szállnunk ezzel. Ez az állam és az állampolgárok felelőssége. Minden áron meg kell védenünk a lengyel templomokat. Felszólítom a PiS minden tagját és mindenkit, aki támogat minket, hogy vegyenek részt az egyház védelmében.”

Hozzátette, nem véletlenül támadják az egyházat. Elmondta, jól láthatóan felkészültek az abortuszpárti támadók, kiképezték őket, céljuk pedig, hogy „elpusztítsák Lengyelországot”, és olyan erők kerekedjenek felül, amelyek a végét jelentenék annak a „lengyel nemzetnek, amit ma ismerünk”.

Az erőszakos tüntetések kapcsán Andrzej Duda lengyel elnök leszögezte, jogállamban nem lehet helye az agresszió tetteinek, szentélyek megtámadásának. Az elnök nyugalomra, megfontoltságra intett, és készségét fejezte ki arra, hogy részt vegyen a „társadalmi békét hozó” előírások kidolgozásában.

Elmondta, a múlt heti alkotmánybírósági döntés után pontosítani kellene a lengyel abortuszszabályozást úgy, hogy az védje a Down-szindrómás gyermekeket, de egyúttal ne okozzon szenvedést az anyáknak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.