Az Egyesült Államokat aggasztja a Belaruszból Litvániába tartó közel-keleti és afrikai migránsok áradata – mondta George Kent amerikai külügyi államtitkár-helyettes.
Litvánia pénteken kezdte meg egy 550 kilométeres hosszúságú szögesdrótakadály építését Belarusszal közös határán, miután azzal vádolta meg a minszki hatóságokat, hogy külföldről migránsokat szállított országába, hogy onnan illegálisan küldjék őket az Európai Unióba.
Nagyon szoros figyelemmel és aggodalommal követjük a helyzetet
– jelentette ki az amerikai diplomata a 15min.lt litván hírportálon vasárnap megjelent interjúban.
Szerinte ez a nyomásgyakorlási taktika az Oroszországból 2015-ben Finnországba és Norvégiába irányuló migránsáradathoz hasonlítható.
Ez olyasvalami, aminek a leállítására felszólítjuk a belarusz hatóságokat, arra, hogy ne szorítsanak szándékosan más országokból érkező migránsokat a litván határra
– tette hozzá a külügyi államtitkár.