Tíz hónappal az afganisztáni NATO-misszió befejezése után Németország eddig 22 580 személyt fogadott be Afganisztánból – írja a Junge Freiheit német lap hivatalos dokumentumokra hivatkozva. A cikk szerzője hozzáteszi, hogy a szövetségi köztársasági felvételi eljárás még nem zárult le, vagyis könnyen előfordulhat, hogy tovább növekszik az Afganisztánból áttelepítettek száma. A Junge Freiheit birtokába jutott jelentésben 17 másik NATO-tagállam is szerepel, és ebből kiderül, hogy egyetlen más ország sem fogadott be annyi embert, mint Németország. Sőt, az összes többi ország együttesen összesen 15 635 személyt telepített át Afganisztánból.
Több mint 22 ezer afgánt fogadott be Németország a kivonulás után
Összesen 18 NATO-tagországból állnak rendelkezésre adatok, ezek közül egyetlen tagállam sem telepített be annyi afgánt, mint a nagyhatalom, amely bevándorlóországgá nyilvánította magát.

Eközben a német kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy minél több bevándorlónak adjon menedékjogot, majd állampolgárságot. Ahogy arról a V4NA is beszámolt korábban, 2021-ben húsz százalékkal több külföldit honosítottak Németországban, mint az előző évben. Ez azt jelenti, hogy tavaly mintegy 131 600 külföldi kapta meg a német állampolgárságot – derül ki a szövetségi statisztikai hivatal adataiból. Ezek közül a legtöbben Szíriából érkeztek, de törököket, örményeket és románokat is nagy számban honosított a német szövetségi kormány.
Mindezt annak ellenére teszi a német kormány, hogy az országban 2015 óta folyamatosan emelkedik a migránsok által elkövetett bűncselekmények száma. Lopás, rablás, antiszemita támadás, nemi erőszak és gyilkosság is szerepel a migránsok palettáján. 2021-ben például összesen 677 csoportos nemi erőszakot regisztráltak Németországban, és csak 462 esetben azonosították a gyanúsítottakat. Ez több mint kétszerese a 2018-ban regisztrált 300 esetnek. Ráadásul majdnem minden második csoportos nemi erőszak gyanúsítottjának nincs német állampolgársága.
A németországi zsidóság élete is jelentősen megváltozott 2015 óta, ekkor ugyanis több százezer migráns érkezett az iszlám kulturális területről Németországba.A muszlim zsidógyűlölet jelenti a legnagyobb veszélyt a németországi zsidó életre. Viszonylagosan jóval kevesebb az erőszakos jobboldali szélsőséges, de vannak muszlimok, akik nem félnek fizikailag megtámadni a kipát viselő zsidókat, és teljesen gátlástalanul élik ki a zsidógyűlöletüket– mondta Malca Goldstein-Wolf zsidó aktivista. A berlini fővárosi ügyészség egyik jelentéséből kiderül, hogy 2021-ben 661 eljárást indítottak antiszemita bűncselekmények miatt. Ez óriási növekedés a 2020-as adathoz képest, ami 417 esetről számolt be. De nem csak a fővárosban szaporodtak meg az antiszemita támadások, a probléma országos méretű. Tavaly összesen 3028 esetben támadtak meg zsidó vallású embereket, ez napi nyolc incidensnek felel meg. A támadásoknak halálos áldozatai is voltak.
További Külföld híreink
Olaf Scholz német kancellár már a megválasztása utáni napokban sem titkolta a céljait. Azt mondta, hogy Németország bevándorlóország, ezért legfőbb ideje, hogy bevándorlási és integrációs társadalomként tekintsen magára.A programjában az szerepelt, hogy meg kell könnyíteni a migránsoknak a német állampolgárság megszerzéséhez vezető utat, mert így lehet megteremteni a teljes körű politikai részvétel és a jobb beilleszkedés lehetőségét.
A szövetségi kormány azóta több olyan intézkedést vezetett be, amelyek segítségével a nem dolgozó migránsokat is ellátják az adófizetők pénzéből, sőt sok esetben a munkanélküli bevándorlók annyi pénzt kapnak havonta, mint amennyit a németek megkeresnek a munkahelyükön. Jelenleg 900 ezer illegális migráns tartózkodik Németországban, akiket az adófizetők látnak el, és csak idén további kilencmilliárd eurót osztanak szét külföldön– fakadt ki a német parlament egyik ülésén Gottfried Curio ellenzéki politikus, aki gúnyosan megjegyezte, hogy a kormány valószínűleg azért jótékonykodik ilyen mértékben a migránsokkal, hogy az emberek szívét felmelegítse, és ne kelljen aggódni amiatt, hogy nem lesz fűtés a következő télen.
Borítókép: Menekültek érkeznek a friedlandi fogadóállomásra a közép-németországi Göttingen közelében (Fotó: MTI/EPA/Swen Pförtner)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Korlátozzák a mobilszolgáltatásokat a fővárosban
Komoly oka van az intézkedésnek.

Pápaválasztás: így reagáltak az amerikai püspökök
A chicagói egyházmegye pénteken külön hálaadó misét tart az új egyházfő tiszteletére.

A brüsszeli vezetők felrobbannak ettől a videótól
Hiába fenyegetőztek a háborúpárti politikusok.

Oroszország identitást merít az ünnepből
Az oroszok a világháború végének 80. évfordulóját ünneplik.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Repülni félt, lopni nem – ő volt a 20. század leghírhedtebb magyar tolvaja

Ez gyors volt! Máris kiderült mi áll Gyurcsány Ferenc lemondása mögött

Mi történt? Másik nővel kapták lencsevégre Ördög Nóra férjét

Megfagyott a levegő Brüsszelben: Orbán Viktor egy mondattal helyretette Ursula von der Leyent és Manfred Webert (VIDEÓ)

Ezt az egy hozzávalót cseréld le a krumplisalátában, jobb lesz mint valaha

Gyurcsány Ferenc lesz a Napi aktuális extra vendége + videó

Ezek voltak Gyurcsány Ferenc legmegdöbbentőbb videói

A Manchester United vezetőedzője elképesztően nyilatkozott saját csapatáról

Magyar Péter már a földön feküdt, amikor még egyet rúgtak bele a sajátjai

„Remény és kezdet” – magyar püspök is reagált az új pápa hírére

Sima lett a vége: angol házi döntőt rendeznek az Európa-ligában

Meglepő támogató lépett föl a Fidesz-kormány mögött
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Korlátozzák a mobilszolgáltatásokat a fővárosban
Komoly oka van az intézkedésnek.

Pápaválasztás: így reagáltak az amerikai püspökök
A chicagói egyházmegye pénteken külön hálaadó misét tart az új egyházfő tiszteletére.

A brüsszeli vezetők felrobbannak ettől a videótól
Hiába fenyegetőztek a háborúpárti politikusok.

Oroszország identitást merít az ünnepből
Az oroszok a világháború végének 80. évfordulóját ünneplik.