Az esemény előtt Novák Katalin a német államfővel is találkozott, aki tárt karokkal fogadta magyar partnerét.

„A német szövetségi elnökkel, Frank-Walter Steinmeierrel egyeztettem a berlini speciális olimpiai játékok megnyitója előtt. Németország Magyarország egyik legfontosabb szövetségese. Mi ketten sokat tehetünk a két ország közötti együttműködés erősítése érdekében” – írta Facebook-posztjához Novák Katalin.
Ezután a köztársasági elnök Olaf Scholz kancellárral is tartalmas beszélgetést folytatott – derült ki Novák Katalin Twitter-bejegyzéséből.
Az örmény államfővel folytatott megbeszélésével kapcsolatban Novák Katalin közölte, alig várja, hogy üdvözölhesse Asot Szmbatján örmény nagykövetet a szeptemberi budapesti demográfiai csúcson.
Novák Katalin szombaton részt vett a Speciális Olimpiai Világjátékok megnyitó ünnepségen a berlini Olimpiai stadionban, ahol a magyar olimpikonok a vezetésével vonultak fel a csaknem 200 résztvevő ország csapatai között.
Vasárnap az államfő a speciális olimpia 25 méteres gyorsúszás negyeddöntőjét nézi meg magyar szurkolókkal.
A Speciális Olimpiai Világjátékok 16. nyári játékán Berlinben csaknem 200 országból mintegy hétezren vesznek részt. A versenyzők 26 sportágban mérik össze tudásukat a június 25-ig tartó eseményen, a 77 tagú magyar csapat sportolói 15 sportágban indulnak.
Borítókép: Novák Katalin és Frank-Walter Steinmeier (Forrás: Facebook)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!