Erőszakba fulladtak az Izrael-ellenes tüntetések Olaszországban + videók

Újra ezrek vonultak az utcára országszerte, hogy Palesztina szabadságát követeljék, a megmozdulások több nagyvárosban is erőszakba torkoltak.

2024. 02. 26. 13:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sergio Mattarella köztársasági elnök is felháborodását fejezte ki, amiért a rendőrség túlzott erőszakkal lépett fel a tüntetőkkel szemben, akik között kiskorúak is voltak. Az államfő az eset kivizsgálását kéri Matteo Piantedosi olasz belügyminisztertől. Az államfő Giorgia Meloni miniszterelnököt telefonon értesítette arról, hogy aggódik a Firenzében és Pisában történt pénteki erőszakos beavatkozások miatt. 

A belügyminisztérium 15 rendőr ellen indított vizsgálatot a pisai események miatt.

Borítókép: Izrael-ellenes megmozdulások Olaszországban (Forrás: Twitter, mars)

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.