A látvány és az érték egyesül a 10. Színházi Olimpia egyik készülő nagyszabású produkciójában, melyben ifj. Simet László Érdemes Művész, Hortobágyi Károly-díjjal és a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett magyar artistaművész működik közre. Az egyedülálló projekt, melyet jövő hét keddig, azaz március 14-ig még homály fed, a cirkuszművészeti szcénához kötődik.
Ez azért is fontos, mert a komoly tradíciókkal bíró magyar cirkuszművészet hidat képez az emberek, a művészeti ágak, a múlt és a jövő között. Hiszen ez a művészeti ág olyan alapvető üzenetekkel bír, amelyek túlmutatnak a látványi esztétikumokon. Ilyen például a múlt tisztelete, a kitartás, az összetartás, a bizalom, az egyenlőség, a bátorság, de a csapatmunka is. Ezen üzeneteknek és a magas fokú művészi közlésmódnak hála, a cirkuszművészet mára már túllépett a puszta szórakoztatási formán: a társművészetekkel egyenrangú, az érzelmeinkre és a gondolatainkra hatást gyakorló, katarzist kiváltó előadó-művészeti ággá vált.
A nem mindennapi magasdrót-produkció célja többek között az, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy bár a megszokott életünket megannyi minden felborította – például a koronavírus-járvány, majd a szomszédban dúló háborús helyzet –, mégis tudnunk kell, hogy melyek azok az alapértékek, amelyeket bármi áron át akarunk menteni, és amiket át kell adnunk a következő generációnak.
Borítókép: Ifj. Simet László (Fotó: Nemzeti Cirkuszművészeti Központ)