Zsiráf született a Nyíregyházi Állatparkban

Rotschild-zsiráf (Giraffa camelopardalis rothschildi) született a Nyíregyházi Állatparkban. A Jubileum névre keresztelt borjút már a közönség is láthatja.

Forrás: MTI2020. 07. 20. 21:44
null
Nyíregyháza, 2020. július 20. Hegedüs József állatgondozó cumisüvegbõl, tehéntejjel etet egy egyhónapos, 210 centiméter magas Rothschild-zsiráfborjút (Giraffa camelopardalis rothschildi) a Nyíregyházi Állatpark zsiráfházában 2020. július 20-án. Nyíregyházán közel húsz éve nevelnek Rothschild-zsiráfokat és elõfordul, hogy egy-egy fiatal anya eleinte nem tudja gondozni borját, ezért a park munkatársai már rutinnal rendelkeznek a zsiráfok mesterséges táplálásában. MTI/Balázs Attila Fotó: Balázs Attila
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egy hónapja született kanca világrajövetelét eddig titkolta a park, a látogatók azonban meglesték, amikor a gondozók cumisüvegből etetik – mondta el Révészné Petró Zsuzsanna oktatási osztályvezető hétfőn az MTI-nek.

A kis nőstény 210 centiméter magas és naponta öt liter tehéntejet fogyaszt el – tette hozzá a szakember.

A Nyíregyházi Állatparkban közel húsz éve tartanak zsiráfokat. Ritkán előfordul, hogy egy-egy fiatal anya még nem tudja, hogyan kell gondozni a borját, de a gondozóknak nagy rutinjuk van a zsiráfborjak gondozásában és mesterséges táplálásában. A Jubileum névre keresztelt kanca sorrendben már a tizedik itt született Rotschild-zsiráf.

Hegedüs József állatgondozó cumisüvegből, tehéntejjel etet egy egy hónapos, 210 centiméter magas Rothschild-zsiráfborjút (Giraffa camelopardalis rothschildi) a Nyíregyházi Állatpark zsiráfházában 2020. július 20-án. Nyíregyházán közel húsz éve nevelnek Rothschild-zsiráfokat és előfordul, hogy egy-egy fiatal anya eleinte nem tudja gondozni borját, ezért a park munkatársai már rutinnal rendelkeznek a zsiráfok mesterséges táplálásában.
Fotó: MTI/Balázs Attila

Mintázatuk és afrikai élőhelyük alapján a zsiráfok kilenc alfaját különítik el. A Nyíregyházán is tartott alfaj a zoológusként is elismert híres bankár, Walter Rothschild (1868–1937) után kapta nevét. Eredetileg Ugandában, Kenyában és Dél-Szudánban őshonos, ezért Uganda-zsiráfnak is szokták nevezni.

Veszélyeztetett patásnak számít, a természetben kevesebb mint hétszáz egyed él, a világ állatkertjeiben pedig nagyjából 450 Rothschild-zsiráfot tartanak számon.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.