Leukémiával kezelik a női kézilabda-válogatott kapitányát

A következő fél évben Norvégiában kezelik Karl Erik Böhnt, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányát.

WL
2013. 02. 06. 15:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar szövetség (MKSZ) szerdai közleménye szerint a nemzeti válogatottal decemberben Európa-bajnoki bronzérmes norvég szakembernél egy év eleji vizsgálat során akut leukémiát diagnosztizáltak, amelynek azonnal megkezdték a gyógykezelését Oslóban.

A válogatottat 2011 augusztusa óta irányító Karl Erik Böhn, aki a jövő héten lesz 48 éves, a nyárig terjedő időszakig kezelései mellett a magyar csapat felkészítésének stratégiai-tervezési, elemző munkáját végzi. A napi gyakorlati teendők, illetve a március 18–24., illetve a május 31.–június 9. között sorra kerülő válogatott hetek idején a közös felkészülések levezetése Siti Bea másodedző feladata lesz. A tervek szerint a csapat a nyár elején Norvégiába utazik edzőtáborozni, ekkor – amennyiben gyógykezelése megengedi – Karl Erik Böhn személyesen is ott lesz a válogatottal.

„A Magyar Kézilabda Szövetség nevében teljes támogatásomról biztosítottam Karl Erik Böhnt” – hangsúlyozta Vetési Iván, az MKSZ elnöke. „Mellette állunk, és amiben csak tudjuk, segítjük gyógyulását. Biztos vagyok benne, hogy Karl Erik fél év múlva egészségesen és teljes erővel folytatja majd munkáját a magyar női válogatott mellett, és – amennyire kezelése engedi – a következő hónapokban is aktívan dolgozik majd a csapat sikeréért.”

A női válogatott biztos résztvevője a december 7. és 22. közötti szerbiai világbajnokságnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.