Győzelmével a továbbjutás küszöbén a Szeged

A MOL Pick-Szeged remek hajrával győzött a svéd Kristianstad otthonában.

2015. 11. 18. 19:48

A Tisza-partiak szombaton 35-28-ra verték riválisukat, ám most gyorsan 3-0-s hátrányba kerültek. Lassan tértek magukhoz a vendégek, ám amikor a magyar válogatott Jamalit kiállították a svédektől, feljöttek 6-5-re.

A 17. percben a szegediek svéd válogatott játékosának, a hazájában nagy népszerűségnek örvendő Jonas Källmannak ötödik találatával 8-9 lett az állás, és egyből időt kért a Kristianstad. Ettől jelentősen feljavult a játéka, és egy 5-2-es szakasz után már a Szeged kért időt. Azonban a hazaiak továbbra is nagy lendülettel támadtak, és a szünetet egy majdnem félpályás góllal zárták.

A fordulást követően tovább nőtt a különbség, ám a cserék révén felpörgött a Szeged, és felzárkózott. Később még fordított is (26-27), és emberelőnye alatt sem vette vissza a vezetést a svéd alakulat.

Dejan Bombac vezérletével már 33-30-ra is elhúzott a vendégcsapat, és ziccert hagyott ki a következő támadásnál. Így aztán az utolsó percek is izgalomban teltek, végül a 13 gólig jutó Bombac döntötte el a két pontot. A túloldalon a magyar válogatott Jamali tízszer volt eredményes. A Szeged november 29-én a Montpellier vendége lesz.

Kristianstad (svéd) – MOL-Pick Szeged 32-34 (19-16)
Rhein-Neckar Löwen (német) – Montpellier (francia) 25-21 (16-10)

vasárnap:

Vardar Szkopje (macedón) – Barcelona (spanyol) 17.45
Kielce (lengyel) – Kolding (dán) 19.00

Az állás: 1. Barcelona 11 pont/7 mérkőzés (211-194), 2. RN Löwen 11/8 (217-202), 3. Vardar Szkopje 10/7 (207-180), 4. Szeged 10/8 (231-226), 5. Kielce 8/7, 6. Kristianstad 4/8 (235-253), 7. Montpellier 4/8 (211-231), 8. Kolding 2/7

szombat:

MVM Veszprém – Celje (szlovén) 16.00
Besiktas (török) – Wisla Plock (lengyel) 16.00
HC Zagreb (horvát) – Flensburg-Handewitt (német) 19.00
PSG (francia) – THW Kiel (német) 20.45

Az állás: 1. PSG 12 pont, 2. Veszprém 11, 3. Flensburg-Handewitt 10, 4. Kiel 8, 5. HC Zagreb 6, 6. Wisla Plock 5, 7. Celje 2 mérkőzés (184-200), 8. Besiktas 2 (183-230)

Az A és B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2.–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.