Először 1935-ben a Húsvét-kupára (hivatalosan Nemzetközi Húsvéti Serleg) jöttek Budapestre látogatóba a bajorok. Már akkor is „birodalmi bajnokokként”, mégis azért, hogy tanuljanak tőlünk... Az MTK-tól és a Ferencvárostól is kikaptak, 4-1-re, illetve 4-3-ra – eleveníti föl múltidéző írásában az Origó.hu.
A Bayern legemlékezetesebb vendégjátéka természetesen az 1974-es BEK-elődöntő, amikor a Népstadionban az Újpesti Dózsával 1-1-et játszott, ami után Münchenben 3-0-ra nyert, s bejutott a fináléba, s meg is nyerte a sorozatot.
A Bayern, soraiban több világbajnokkal, akkor így állt fel: Maier – Hansen, Beckenbauer, Schwarzenbeck, Breitner – Zobel, Roth, Kapellmann – U.Hoeness, G.Müller, Torstensson.
A bajorok már akkor profik voltak, még szakácsot is hoztak magukkal. Ezt gúnyosan a szemükre is hányta egy német újság, azt írva, hogy míg korábban Walter Scheel külügyminisztert tökéletesen kielégítette a világhírű magyar konyha és a magyaros vendéglátás, addig Beckenbauerék ragaszkodnak a hazai ízekhez.

Fotó: Kai Pfaffenbach / Reuters
A következő, 1978-as túrára kevesebben emlékeznek, négy világbajnok lépett pályára Budapesten az Intertotó-kupa-mérkőzsen. Hárman, Gerd Müller, Uli Hoeness és Hans-Joseph Kapelmann korábban, 1974-ben érte el ezt a sikert, Augenthaler pedig jócskán ezután, 1990-ben. Ám a bajor csapat által mutatott játék annyira nem volt világszínvonalú, 0-0-ra végződött a találkozó. Az MTK gólokkal nyerhetett volna. Gerd Müller háromszáz métert mozgott az egész mérkőzés alatt. – Nekünk elég ez a döntetlen. Münchenben egészen más felfogásban játszunk majd – mondta Gerd Müller csapata alig értékelhető teljesítményéről a találkozó után.
Tévedett a német nemzet bombázója, ugyanis három héttel később Münchenben az MTK 3-1-re nyert.
2004-ben a Győri ETO megalakulásának századik évfordulójára érkezett vendégségbe a Bayern München. Három évvel a Bajnokok Ligája megnyerése után erős csapattal álltak ki a németek: Rensing – Sagnol (Ochs), R. Kovač, Linke (Fink), Hargreaves – Deisler, Jeremies (M'Bock), Ballack, Trochowski – Makaay (Pizarro), Santa Cruz. S kényelmes tempóban is nyertek 4-1-re.