A kézilabda-szövetség sajtóosztálya fellélegezhet: Danyi Gábor nem szivárogtat információt a sajtónak – legfeljebb rávezeti a megoldásra az újságírókat. A tegnap délelőtti edzés előtt a társszövetségi kapitány jelezte, hogy a 19 fős keret három kimaradó játékosát azokon a posztokon keressük, amelyeken három választás áll rendelkezésre. Danyi persze nem mondott neveket, de leegyszerűsítette a helyzetet: egy-egy kapus, irányító és beálló lesz a keretszűkítés áldozata.
Kora este kiderült , hogy a ferencvárosi kapus és beálló, azaz Janurik Kinga és Pásztor Noémi mellett a mosonmagyaróvári irányító, Tóth Eszter cserestátusban várja az Európa-bajnokság mai rajtját. Ez egyben azt is jelenti, hogy a 2016-os Európa-bajnokság után négy évvel a siófoki kapus, Szikora Melinda visszaverekedte magát a magyar válogatottba. De nem árt tudni, hogy a torna során van lehetőség a változtatásra; aki kimaradt, az még nem biztos, hogy lemaradt az idei Eb-ről.

Fotó: Török Attila / Nemzeti Sport
Az év elején kinevezett és a válogatott élén az első tétmérkőzésükre készülő Danyi Gábor, Elek Gábor kapitánykettős nyugodtan dolgozhat. Nincs hivatalos számszerű elvárás a válogatottal szemben, ettől függetlenül Danyi sietett leszögezni: az egy győzelemmel nem lenne elégedett, mindhárom meccsét meg akarja nyerni a válogatott a csoportban. A svédek elleni második felkészülési meccs láttán ez irreálisnak tűnik. – Nagyon örülök, hogy az utolsó két tesztmérkőzésen előjöttek a hibák, mert remélem, hogy időben tudtunk korrigálni a csapatjátékon. Gyorsabban, precízebben kell visszarendeződnünk, javítani kell az átlövőjáték hatékonyságán. Nem szoktam kifogásokat keresni, de azt gondolom, mindenki látta, hogy az elmúlt hétvégén kerestük a megfelelő személyi összetételt, amivel sikeresek lehetünk – mondta Danyi.
Talán előny lehet, hogy két balkáni stílusú csapat is van a csoportunkban, ma a horvátokkal kezdünk, vasárnap a szerbek jönnek. Hollandia, a tavalyi világbajnok más szintet képvisel.
A horvát válogatott ellen lehet a legtöbb keresnivalónk, az előző Eb-n két éve Franciaországban 24-18-ra legyőztük őket. Nenad Šoštarić szövetségi kapitány a Bajnokok Ligája egyetlen horvát csapata, a Podravka Koprivnica hat játékosára számított volna a tornán. Ők koronavírusos megbetegedés miatt nem szerepelhetnek, de este ott lesz a dániai Koldingban a Siófok beállója, a horvát csapatkapitány, Katarina Ježić. Šoštarić még panaszkodott egy sort a horvát szövetség honlapján: gyakorlatilag tesztelésről tesztelésre élnek a játékosok, lehetetlen volt az ideális felkészülés. Hozzá képest Danyi tényleg nem egy problémákat gyártó kisiparos.