
Fotó: Anne-Christine Poujoulat / EPA
A szünet után sokáig felváltva estek a gólok, leginkább Máthé Dominikon múlott, hogy megmaradt az előny, de sajnos nem sokáig. A 40. percben a mérkőzés során először átvette a vezetést a francia válogatott. Gulyás István időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat, de úgy tűnt, ez sem segít az egyre magabiztosabb franciák ellen. Nguessan góljával már kettő volt a hátrányunk, az első félidőben szenzációs Mikler nem tudta hozni a bravúrokat, elől pedig nagyon dadogott a támadó játék.
De még innen is volt visszaút, a kétgólos hátrányból valahonnan még erőt tudott meríteni a hihetetlenül nagy elánnal küzdő magyar válogatott.
Az utolsó tíz percre 25-25-ös eredményről vágtak neki a csapatok. A franciák támadó potenciálja is visszaesett, a magyaré sem volt átütő, de minden igyekezetét összeszedve az utolsó leheletéig harcolt Gulyás István csapata. Nem adta meg magát, az újra összeszedett kétgólos hátrány ellenére sem.
A kettőből kisvártatva három lett, és további eladott labdák nehezítették a felzárkózást. De a végén mégis felcsillant a remény, 30-27-ről heroikus küzdelemben felállt a padlóról a válogatott, és az utolsó percben kiegyenlített. A hosszabbításban a francia válogatott kevesebbet hibázott, mint a magyar, az addig emberfelettit küzdő Lékai Máté eladott labdája és belemenése nem fért bele. A franciák kihasználták a hibáinkat, és 35-32-re megnyerték a találkozót.
A magyar válogatott az ötödik helyen fejezte be a világbajnokságot.
Férfikézilabda-világbajnokság, negyeddöntő: Franciaország–Magyarország 35-32 (hosszabbítás után).




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!