A Ferencvárostól a nyáron igazolt Marcel Heister bombagóljával a hajrában a Vidi megszerezte a vezetést az örmény ellenfelével szemben, de nem tudta megőrizni az előnyét, a hosszabbítás pillanataiban egyenlített az Ararat Jereván az Európai Konferencialiga első selejtezőkörében lejátszott csütörtöki mérkőzésen. A visszavágó nehéz mérkőzést ígér. Az már eldőlt, hogy rekkenő hőségben, a magyar kánikulánál rosszabb körülmények között, délután háromkor kezdődik a jövő heti második találkozó. Ez nem feltétlenül kedvez a Vidinek. Az edzői pályafutása második nemzetközi kupamérkőzésére készülő székesfehérvári szakember és csapata számára kedvező fejlemény, hogy már nem számítanak az idegenben lőtt gólok, azaz a Vidi ilyen értelemben nem került hátrányba. Csak a helyszínhez és a mérkőzés időpontjához kell alkalmazkodni. És ha úgy adódik, hogy a Vidi megszerzi a vezetést, akkor azt illik megőriznie.

Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila
– Úgy alakult a mérkőzés, ahogy vártuk: nehéz volt, egy kellemetlen ellenféllel szemben. Mélyen védekeztek a mérkőzés nagy részében, ennek ellenére elegendő helyzetet tudtunk kialakítani, s nemcsak a pontrúgásokból, hanem akcióból is. Ezeket azonban egy távoli lövés kivételével nem sikerült kihasználni. Az Araratban megvolt az a minőség, amely révén kontrázni tudtak, s nagy sebességgel rendelkező támadójukkal meg is gyűlt a bajunk. A visszavágón jobban meg kell szerveznünk a kontráikkal szembeni védekezést. A játékosoknak azt mondtam a mérkőzés után, hogy sokkal felnőttebben kell egy olyan helyzetet kezelni, amikor vezetést szerzünk. Ilyenkor le kell hozni a meccset 1-0-ra. Ha ez sikerült volna, akkor sokkal elégedettebb lennék. Egyébként pozitívum, hogy a két, újonnan igazolt játékosunk jól mutatkozott be, Marcel Heister ráadásul gyönyörű gólt rúgott. Sajnálom, hogy nem győztes gól lett a végén – értékelt Szabics Imre.
A Puskás Akadémia tegnap 1-1-et játszott Finnországban, az Inter Turku vendégeként. Az Európai Konferencialiga-mérkőzésen a finn csapat szerzett előnyt, negyedórával később egyenlítettek a felcsútiak. Hornyák Zsolt vezetőedző nem elégedett a végeredménnyel.