– Jól jött nekünk az olimpia előtti portugáliai edzőtábor, de az is, hogy 2021-ben egymást követték a versenyek, amelyek kivétel nélkül új tapasztalatokkal vértezték fel Lilit, és az önbizalmát is növelték. Idén még három feladat vár megoldásra, elsőként a World Athletics Continental Tour olaszországi állomása Roveretóban, ahol a 3000 síkon indul, aztán idehaza a Szuper Ligadöntő egy 1500 méteres rajttal, befejezésképpen pedig a berlini ISTAF-viadal, ahol a 3000 akadályon bizonyíthat.
Tóth Lili Anna, aki a Corvinus Egyetem közgazdász, kereskedelem és marketing szakán részesült az alapképzésben és a tanulmányait most az ELTE vezetés és szervezés szakán folytatja, közvetlenül az olaszországi verseny előtt eljegyezte magát atlétatársával, Vindics Balázzsal, az UTE középtávfutójával. Erre mondják azt, hogy atlétaszerelem.
– Másfél éve ismertük meg egymást, való igaz, hogy az atlétika hozott össze bennünket – mondta az SzPress Hírszolgálatnak Lili, úton Roveretóba. – Sajnáltam, hogy Balázs, aki tavaly huszonegy éves fedett pályás rekordot javított meg a 800 méteren, idén nem tudta kiharcolni az olimpiai részvételt, de bízom abban, hogy a jövőben megvalósulnak az álmai. Nagy kihívás számunkra a 2022-es Európa-bajnokság, annál is nagyobb a 2023-as budapesti világbajnokság, amely reményeink szerint addigi pályafutásunk csúcsát jelentheti – hangsúlyozta Tóth Lili Anna.
Borítókép: Tóth Lili Anna helytállt Tokióban. Forrás: World Athletics




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!