Fucsovics Márton most nem bírt Grigor Dimitrovval

Fucsovics Márton 6:3, 1:6, 7:5-ra kikapott Grigor Dimitrovtól a 661 ezer dollár (202 millió forint) összdíjazású San Diegó-i keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Forrás: MTI2021. 09. 29. 8:50
FUCSOVICS Mrton
Winston-Salem, 2021. augusztus 26. Fucsovics Mrton a spanyol Carlos Alcaraz ellen jtszik a winston-salemi frfi tenisztorna nyolcaddntjben 2021. augusztus 25-n. MTI/AP/Nell Redmond Fotó: MTI/AP/Nell Redmond

A két sportoló pályafutása során eddig kétszer találkozott egymással: tavaly augusztus 25-én, a cincinnati ATP 1000-es versenyen, majd alig több mint egy héttel később a US Openen – mindkét alkalommal Fucsovics nyert, Dimitrovnak tehát volt miért visszavágnia.

A világranglistán 29. helyezett bolgár játékos 2 óra 9 perces mérkőzésen bizonyult jobbnak a rangsorban 41. magyar ellenfelénél. Az első szettben 4:3-nál vette el Fucsovics adogatását, amivel megnyerte a játszmát, a másodikban viszont a magyar teniszező sokkal jobban játszott nála, 1:0-nál és 4:1-nél is brékelt, így alig félóra alatt egyenlített.

A csaknem egy óráig tartó harmadik szett kiegyenlítettebb játékot hozott, egészen a 12. gémig mindkét fél hozta szervajátékait, Dimitrov 6:5-ös vezetésénél viszont Fucsovicsnak hiába volt labdája a rövidítéshez, a bolgár hárította azt, majd második bréklabdáját értékesítette, ami nem csupán a játékot, hanem a szettet és a meccset is jelentette számára.