Ibrahimovićék kikergették a világból Mourinhót – szó szerint

Az AC Milan zsinórban hetedik bajnokiját is sikerrel vette, Zlatan Ibrahimović irányításával 2-1-re nyert az AS Roma otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tizenegyedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

2021. 10. 31. 23:00
AS Roma vs AC Milan
epa09556610 Milan's Zlatan Ibrahimovic (C) celebrates with teammates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and AC Milan in Rome, Italy, 31 October 2021. EPA/CLAUDIO PERI Fotó: CLAUDIO PERI

A legjobb formában lévő olasz élvonalbeli együttes – legutóbbi hat bajnokiját megnyerte –, az AC Milan hetek óta kergeti egymást az eddig veretlen Napolival. A déliek a tizenegyedik fordulóban is megtették a maguk dolgát, a Salernitana otthonában 1-0-ra diadalmaskodtak, így vasárnap este a milánóiakon volt a sor, hogy az AS Roma otthonában dolgozzák le lemaradásukat a listavezetővel szemben. A fővárosiak ellenben a remek idénykezdet után kissé megtorpantak, és az elmúlt négy tétmérkőzésükből mindössze egyet tudtak behúzni.

Rangadóhoz méltó módon kezdődött a mérkőzés, mindkét oldalon akadtak helyzetek, majd a Milan lassan a kezébe vette az irányítást. Végül két rögzített szituációra volt szüksége, hogy (érvényes) gólokat szerezzen. Mindkettőért Zlatan Ibrahimovićnak lehettek hálásak a piros-feketék szurkolói: előbb egy életerős szabadrúgással megszerezte a vezetést a 26. percben, a második félidőben pedig büntetőt harcolt ki, amelyet Franck Kessié értékesített. Ibrahimović pályafutása 400. bajnoki gólját ünnepelhette vasárnap este.

Az AS Roma nehezen tudta tartani a lépést a vendégekkel, akik két les miatt érvénytelenített találatot is szereztek. A hazaiaknak Theo Hernández "segített be": a francia védő a 66. percben begyűjtötte a második sárga lapját is, így idő előtt levonult a pályáról. Az emberelőnyt kihasználva a fővárosi együttes beszorította a Milant, de helyzetek sorát puskázta el, míg a 93. percben Stephan El Shaarawy szépíteni tudott. A Róma az egyenlítéshez is közel kerülhetett volna, amennyiben Fabio Maresca játékvezető a meccs lefújása előtt büntetőt ítél neki Lorenzo Pellegrini buktatásáért. Nem tette, amit José Mourinho elég nehezen viselt:

A portugál vezetőedző először bukott el hazai pályán egy olasz bajnoki meccset, 43 veretlen találkozó után járt pórul.

A Milan győzelmével maradt a második helyen, továbbra is tapad a listavezető Nápolyra. A Roma tizenkilenc pontjával a negyedik helyet foglalja el.

Serie A, 11. forduló:

AS Roma–AC Milan 1-2 (0-1)

gólszerzők: El Shaarawy (90+3.), ill. Ibrahimović (26.), Kessié (57. – tizenegyesből)

kiállítva: T. Hernández (66.)