A világelső a bolondját járatta az ellenfelével

Megvan a harminchatodik! A világelső lengyel Iga Swiatek újabb meccset nyert meg, igazolva, hogy ő napjaink első számú teniszezője. Swiatek a selejtezőből érkező horvát Jana Fett ellen nyert 6:0, 6:3-ra.

2022. 06. 28. 17:00
Wimbledon Championships 2022 Day 2
epa10038412 Iga Swiatek of Poland hits a backhand in the women's first round match against Jana Fett of Croatia at the Wimbledon Championships, in Wimbledon, Britain, 28 June 2022. EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY Fotó: EPA/ANDY RAIN

A női világelső Iga Swiatek a papírformának megfelelően kezdett a selejtezőből érkező, a világranglistán 252. horvát Jana Fett ellen: 33 perc alatt 6:0-ra nyerte meg az első játszmát a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában.

A folytatásra feljavult Fett, elhúzott 3:1-re, majd Swiatek percei következtek: a világelső már nem engedett több játékot a horvátnak, a második szettet 6:3-ra nyerve 75 perc alatt továbbjutott. Ezzel Swiatek sorozatban 36. mérkőzését nyerte meg. Vajon hol áll meg a kiváló sorozat? Nem valószínű, hogy Wimbledonban.

Már az első kört sem élte túl az olimpiai bajnok svájci Belinda Bencic, akit a a kínai Vang Csiang három szettben győzött le. Simán továbbjutott a Roland Garros-győztes lett Jelina Ostapenko, búcsúzott a 27. helyen kiemelt kazah Julija Putyinceva.

Wimbledoni teniszbajnokság. Női egyes, első forduló, érdekesebb eredmények: Swiatek (lengyel, 1.)–Fett (horvát) 6:0, 6:3, Vang Csiang (kínai)–Bencic (svájci, 14.) 6:4, 5:7, 6:2, Szakkari (görög, 5.)–Hives (ausztrál) 6:1, 6:4, Ostapenko (lett, 12.)–Dodin (francia) 6:4, 6:4, Cornet (francia)–Putyinceva (kazah, 27.) 6:3, 7:6 (7–5).

Borítókép: Swiatek szórakozott az ellenfelével (Fotó: AFP)