Ronaldo megríkatta az édesanyját, Messi Puskás előtt

A 2019-ben győztes Portugália Cristiano Ronaldo vezérletével kiütötte Svájcot, a tavalyi döntős Spanyolország azonban nem bírt a cseh válogatottal a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójában. Vasárnap barátságos mérkőzéseket is rendeztek, Lionel Messi az Észtország elleni mesterötösével Puskás Ferenc elé került a nemzeti csapatban szerzett találatok tekintetében a góllövőlistán.

2022. 06. 06. 8:57
Portugal vs Switzerland
epa09998148 Portugal's Cristiano Ronaldo reacts during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and Switzerland in Lisbon, Portugal, 05 June 2022. EPA/MARIO CRUZ Fotó: MARIO CRUZ

Csehország múlt csütörtökön győzelemmel kezdte a Nemzetek Ligája A divíziójának 2. csoportját, Svájcot 2-1-re gyűrte le, vasárnapi pedig Spanyolország ellenében szerette volna megtenni ugyanezt. A szlávok jobb kezdést nem is kívánhattak volna a tavalyi döntős ellen, Jakub Pesek már a 4. percben vezetéshez juttatta őket, de a nagy mezőnyfölényben játszó vendégek az első félidő hosszabbításában kiegyenlítettek révén – aki 17 évesen és 304 naposan minden idők legfiatalabb gólszerzője lett a spanyol válogatottban a tétmérkőzéseket tekintve. Úgy tűnt, hogy Ján Kuchta a 66. percben szerzett találata győztes gól lesz, de Inigo Martinez a 90. percben fejesgóllal egyenlített, így mentve pontot Spanyolországnak.

Vasárnap a 2019-ben a Nemzetek Ligája első kiírását megnyerő portugálok is pályára léptek. William Carvalho és Joao Cancelo egy-egy találata mellé kettőt tett hozzá, így a hazaiak 4-0-ra kiütötték Svájcot. A Manchester United 37 éves gólvágójának neki ajánlott dupláját édesanyja, Maria Dolores dos Santos Aveiro meghatódva figyelte a lelátón:

Eredmények, Nemzetek Ligája, 2. forduló:

A divízió, 2. csoport:
CsehországSpanyolország 2-2 (1-1)
Portugália–Svájc 4-0 (3-0)
Az állás: 1. Portugália 4 pont (5-1), 2. Csehország 4 (4-3), 3. Spanyolország 2, 4. Svájc 0

B divízió, 4. csoport:
Svédország–Norvégia 1-2 (0-1)
Szerbia–Szlovénia 4-1 (1-1)
Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Szerbia 3 (4-2), 3. Svédország 3 (3-2), 4. Szlovénia 0

C divízió, 2. csoport:
Koszovó–Görögország 0-1 (0-1)
CiprusÉszak-Írország 0-0
Az állás: 1. Görögország 6 pont, 2. Koszovó 3, 3. Észak-Írország 1 (0-1), 4. Ciprus 1 (0-2)

4. csoport:
Bulgária-Georgia 2-5 (0-2)
Gibraltár–Észak-Macedónia 0-2 (0-1)
Az állás: 1. Georgia 6 pont, 2. Észak-Macedónia 4, 3. Bulgária 1, 4. Gibraltár 0

D divízió, 2. csoport:
San Marino–Málta 0-2 (0-0)
Az állás: 1. Észtország 3 pont/1 mérkőzés (2-0) és Málta 3/1 (0-2), 3. San Marino 0/2

Messi-parádé

Az NL-mérkőzések mellett barátságos meccseket is rendeztek vasárnap, Argentína és Észtország nemzeti csapata a spanyolországi Pamplonában csapott össze. Az északiak számára a találkozóban nem volt sok köszönet, mesterötössel biztosította be a dél-amerikaiak 5-0-s győzelmét.

A Paris Saint-Germain szélsője pályafutása során másodszor szerzett öt gólt, korábban a Barcelona játékosaként a Bayer Leverkusen ellen sikerült neki. A katalánok akkor 7-1-re győzték le a németeket a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján.

Messi ezzel már 86 találatnál jár Argentína mezében, a vasárnapi mesterötössel Puskás Ferenc (84 gól) elé került a válogatottsági góllövő örökrangsorban.

9. Ali Mabhut (egyesült arab emírségekbeli): 76/92

Borítókép: Cristiano Ronaldo gólöröme a Svájc elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen (Fotó: EPA/Mario Cruz)