Hiszti is kellett az újabb kisvárdai bravúrhoz

Fordulatos mérkőzésen győzött 3-2-re a Kisvárda Debrecenben a labdarúgó NB I 12. fordulójának zárómérkőzésén. A szabolcsi csapat ezzel visszaelőzte a Puskás Akadémiát és a Ferencváros, valamint a Kecskemét mögé feljött a harmadik helyre.

2022. 10. 24. 22:41

A 64. percben kettős cserére szánta rá magát Török László, a Kisvárda vezetőedzője. Vagy inkább Erős Gábor, aki a szakmai munkáért felel. Még inkább persze Révész Attila, aki sportigazgatóként újabban ismét leül a kispadra, s ha leül, ne legyenek kétségeink afelől, hogy a fontos döntéseket ő hozza meg.

Asani és Leoni helyett Navrátil és Melnik állt be, amit Asani nehezen vett tudomásul, látványos hisztit vágott le. Három perc múlva Navrátil ugrott ki a fél pályánál, bevezett a labdát a 16-oson belülre, majd Grófon átemelve a hálóba vágta. Mestermunka volt. Kár, hogy a kamera nem mutatta Asani arcát.

Ezzel a találattal nyerte meg 3-2-re a mérkőzést a Kisvárda. Pedig sokáig úgy tűnt, inkább a Debrecennek áll a találkozó. Kétszer is vezetett a Loki, s 2-2 után is inkább a hazai csapat erőltette a gólszerzést. Ám győzött a rutin. Igen, jelenleg a Kisvárda sokkal tapasztaltabb és érettebb csapat, mint a DVSC, így azt sem mondhatjuk, hogy nem érdemelte volna meg a győzelmet.

Kuttor Attila újabb skalpja

A másik hétfők mérkőzésen a Mezőkövesd 1-0-ra legyőzte az Újpestet a labdarúgó NB I 12. fordulójában. Drazsics a második félidő legelején, a 46. percben szerezte meg a győztes találatot, és már hat gólnál tart az idényben.

Kuttor Attila irányításával a Mezőkövesd javuló formát mutat, egy-egy vereség és döntetlen után legyőzte a Ferencvárost és az Újpestet is.

– Elégedett vagyok. Kicsit a szerencse is mellénk állt, a gólig fifty-fifty volt a meccs, aztán próbáltuk védeni az eredményt, de azért állt mellénk a szerencse, mert az első pillanattól kezdve megtettünk mindent ezért. Van egy lélektana annak, hogy egy ilyen nehéz helyzetben lévő csapat vezetéshez jut és megpróbálja azt védeni, ebből indultunk ki, hála az égnek sikerült. Reméljük, Karnyickij csak rúgást kapott és nem sérült meg súlyosabban – értékelte a meccset a Vasastól elküldött, de Mezőkövesden ismét kivirágzó tréner.

NB I, 12. forduló

Péntek:
Vasas–Kecskemét 1-2 (0-2). Illovszky Rudolf Stadion, 2022 néző, v.: Farkas Á. Gólszerzők: Cipf (47.), illetve Vágó (35.), Zeke (40.)

Szombat:
Zalaegerszeg–Bp. Honvéd 0-2 (0-1), Zalaegerszeg, 2216 néző, v.: Bognár. Gólszerző: Samperio (43., 54.)
Mol Fehérvár–Paks 1-1 (1-0), MOL Aréna Sóstó, 1979 néző, v.: Karakó. Gólszerzők: Bamgboye (44.), illetve Szélpál (93.)
Puskás Akadémia–Ferencváros 2-4 (2-3), Felcsút, Pancho Aréna, 3121 néző, v.: Erdős. Gólszerzők: Puljic (3., 11-esből), Nagy Zs. (33.), illetve Marquinhos (7.), R. Mmaee (29.), Traore (44., 52.)

Hétfő:
Mezőkövesd–Újpest 1-0 (0-0), Mezőkövesd, v.: Zierkelbach. Gólszerző: Drazic (46.)
Debrecen–Kisvárda 2-3 (1-1), Debrecen, 3707 néző, v: Berke. Gólszerzők: Neofitidisz (6.), Hindrich (48., öngól), illetve Makowski (37.), Kravcsenko (57.), Navratil (67.)