Kikapott a Mol Fehérvár, kezd fogyni a tüntető szurkolók türelme

A labdarúgó NB I 4. fordulójából elmaradt mérkőzés pótlásakor a Mol Fehérvár ismét gyengén futballozott hazai pályán, az Újpest megúszva egy-két helyzetet a második félidőben hatékonyabban játszva 1-0-ra megnyerte a találkozót.

2022. 10. 10. 21:17
Székesfehérvár 20221010 Labdarúgás NB1 OTP Bank Liga MOL Fehérvár UTE Újpest FC Foto: Szabó Miklós Nemzeti Sport Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós

A fehérváriak kérésére az 1. FC Köln elleni Európa-konferencialiga párharc visszavágójára való nyugodtabb felkészülés miatt a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolta hétfőn este a két csapat. Az eddig csalódást okozó együttesek találkozójának érdekessége, hogy az esélyesebbnek tartott Vidi a legutóbbi három egymás elleni meccsen nyeretlen maradt a lila-fehérek ellen, akik viszont az utóbbi másfél évtizedben nem nyerni járnak Székesfehérvárra.

Ahhoz képest, hogy a házigazda jó ideje minden bajnokság előtt bejelentkezik trónkövetelőnek, ezt az idényt igen csak visszafogottan kezdte: a hétfői találkozó előtt tíz pont volt a hátránya a címvédő Ferencvárossal szemben úgy, hogy az két meccsel kevesebbet játszott. Az első félidő első és utolsó percében kimaradt egy-egy fehérvári ziccer, a kettő között pedig kiegyenlített játék zajlott enyhe hazai fölénnyel. A fordulást követően ez a fölény erősödött, ám az amúgy sem magas színvonal tovább süllyedt a rengeteg olykor megmagyarázhatatlan hiba miatt. A félidő derekán az Újpest jóvoltából megélénkült a meccs, és a vendégek vezetést szereztek: a 80. percben Pauljevics elé került egy védőről a labda, ő pedig kicsit jobbról, a tizenhatos vonaláról a jobb alsó sarokba tekerte – 0-1.

A szurkolók hangosan és nem a legválasztékosabban adtak hangot a nemtetszésüknek. A Mol Fehérvárt a nyáron sikerült alaposan megerősíteni, legalábbis a nevek erre engednek következtetni, ám a bajnoki címért ezúttal is bejelentkezett együttes jelenleg csupán szürke középcsapat a magyar mezőnyben. Nem lenne meglepő, ha erre Michael Boris vezetőedzőnek hamarosan magyarázatot kellene adnia a szurkolóknak és a vezetőknek. Most ezt nyilatkozta az M4 Sport kamerája előtt:

– Az első félidőben sok beadással alakítottunk ki gólhelyzeteket, sajnos az Újpest kapusa kétszer is bravúrral védett, a hatvanötödik perc után pedig már esélyünk sem volt a gólszerzésre. Sokat beszélünk a játékosokkal, sokat edzünk, a meccseken változtatjuk az összeállítást, a taktikát, de még nem sikerült megtalálnunk a megoldást. Az első naptól nyomás van rajtam, de ez nem rólam, a klubról szól, amely megérdemelné a győzelmeket.

Ebből csak az derül ki, hogy a német szakember tanácstalan, az pedig nem jó jel…

NB I, a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Mol Fehérvár–Újpest 0-1 (0-0), Mol Aréna Sóstó, 2347 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerző: Pauljevics (80.)

12. Vasas FC                    10  -   6   4     8-13   6

Borítókép: Csak küszködtek a fehérváriak, a fehér mezes Újpest megérdemelten nyert (Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós)