Orbán betalált, Szoboszlai gólpasszt adott, de izgulniuk kellett + videó

A Bundesliga 10. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán 3-2-re legyőzte a Hertha BSC-t. Willi Orbán is betalált a berliniek kapujába, Szoboszlai Dominik pedig gólpasszt adott.

2022. 10. 15. 20:49

A Bundesliga 10. fordulójában az RB Leipzig a Hertha BSC-t fogadta, a lipcseieknél sérült, és azonban ott volt a kezdőcsapatban. S abban, hogy a házigazda 3-0-s vezetéssel mehetett szünetre, mindkettőjüknek komoly szerepe volt. A 25. percben Szoboszlai gólpasszt adott, a beadásából Emil Forsberg volt eredményes.

Öt perccel később Szoboszlai szöglete után született az RB Leipzig második találata, a harmadikat pedig a 43. percben Orbán szerezte, egy kapufáról kipattanó labdát közelről bepasszolt.

Fordulás után a Hertha váratlanul feljött 3-2-re, a berliniek a 62. és a 64. percben is gólt szereztek, így nagyon izgalmas lett a meccs. A 80. percben Szoboszlai remek labdát tett Christopher Nkunku elé, aki kicselezte a kapust, de a kapuba tartó labdát a védők kivágták. A 84. percben Nkunku már betalált, de a VAR kiszúrta a lest, a 94. percben aztán a Herthából Wilfried Kanga kapufáig jutott. Így maradt a 3-2, az RB Leipzig nagy meccsen tartotta otthon a három pontot. Willi Orbán és Szoboszlai Dominik végig a pályán volt, a Herthában Dárdai Márton a kispadon ült.