Érdemes megnézni, Kimmich bombagóljával mentett pontot a Bayern

Négy pontra olvadt a Bayern München előnye a tabella élén, miután az RB Leipzig vendégként is 6-1-re kiütötte a Schalkét, a bajorok viszont odahaza nem bírtak a Kölnnel a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. A vereségtől csak Joshua Kimmich bombagólja mentette meg őket a mérkőzés hajrájában. Folytadóik a Hertha vesszőfutása, a berlini csapat az első két meccsén összesen kilenc gólt kapott, csak egyet rúgott, s persze nem szerzett pontot.

2023. 01. 25. 8:31
Bayern Munich's German midfielder Joshua Kimmich celebrates after scoring the equalising goal 1:1 during the German first division Bundesliga football match between Bayern Munich and FC Cologne in Munich, southern Germany, on January 24, 2023. (Photo by CHRISTOF STACHE / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO Fotó: AFP

A Köln meglepetésre már a negyedik percben vezetést szerzett. Ezután gyakorlatilag egykapuztak a müncheniek, de egészen a mérkőzés hajrájáig képtelenek voltak betalálni. Végül Joshua Kimmich 89. percben lőtt bombagóljával egyenlített a Bayern München, de a győzelmet már nem tudta kicsikarni.

Íme a szépségdíjas találat:

Mivel az RB Leipzig 6-1-re kiütötte a Schalkét vendégként, a Bayern előnye négy pontra olvadt az üldözője előtt. S ne feledjük, májusban még lesz Bayern–Lipcse meccs a bajnokságban.

– Beszélnünk kell arról, ahogy az első félidőben játszottunk – Joshua Kimmich ünneplés helyett roppant kritikusan nyilatkozott a találkozó után a Sat1-nek. – Nem volt megfelelő a hozzáállásunk, ezzel minél hamarabb szakítanunk kell – majd hozzátette, úgy érzi, beszédet kell tartania az öltözőben, amit akár a feladatának is tekinthetünk, hiszen Manuel Neuer sérülése miatt csapatkapitánnyá lépett elő.

Természetesen Julian Nagelsmann sem volt elégedett. – Az első félidő szörnyű volt, a második már rendben volt – vágott bele a Bayern vezetőedzője. – A meccs bizonyos szakaszaiban hiányzott az összpontosítás, az elszántság. Ugyanez volt a helyzet a hét végén a Lipcse ellen is. Ezen sürgősen változtatnunk kell.

A Hertha egyre reménytelenebb helyzetbe kerül. A hét végén Bochumban kapott ki 3-1-re, kedd este pedig Berlinben 5-0-ra a Wolfsburgtól. Persze úgy is fogalmazhatunk, a Wolfsburg csúcsformában kezdte az évet, hiszen a 16. fordulóban a Freiburgot ütötte ki 6-0-ra.

A Wolfsburg feljött a hatodik helyre, a Hertha viszont kieső helyen áll, csak a tizenhetedik. Talán mégsem volt jó ötlet elüldözni a klubtól Dárdai Pált.