Két magyar csapat nagy lehetőséget hagyott ki az Euroligában

A női kosárlabda Euroliga három magyar csapatából kettő kedden lépett pályára azért, hogy a saját kezében tarthassa a sorsát. Ez egyiküknek sem sikerült. A szemlátomást fáradtan kosárlabdázó DVTK HUN-Therm az elejétől kezdve hátrányban játszott a spanyol Girona ellen hazai pályán, és 75-56-ra kikapott. A Szekszárd a francia Tango Bourges-t fogadta, és a negyedik negyed elejéig egy-két ponttal szinte folyamatosan vezetett, ám akkor látványosan összeomlott, és 77-61-es vereséget szenvedett. Szerdán a címvédő Sopron Basket Salamancában javíthat a hét gyenge magyar mérlegén.

2023. 01. 31. 20:38

KOSÁRLABDA

A végéhez közeledik a csoportkör a női Euroligában. Három fordulóval a vége előtt különösen a B csoportban volt izgalmas az állás magyar szempontból, úgy alakult, hogy ha ma nyer a DVTK HUN-Therm a nagy rivális Girona ellen, szerdán este pedig a Sopron Basket is győzni tud a diósgyőriekkel szintén versenyt futó Salamanca otthonában, akkor egyrészt a címvédő soproniak már biztosan a továbbjutó első négyben végeznek, a DVTK pedig újoncként nagyon közel kerül ehhez.

Az első feltételnek tehát Miskolcon kellett teljesülnie. A Diósgyőr remek formában játszik, a múlt héten a játékvezetők miatt is kapott ki egy ponttal a török sztárcsapattól, a Mersintől, és a Girona sem ígérkezett könnyebb ellenfélnek. A két csapat azonos pontszámmal állt a kezdéskor a tabellán, biztos volt, hogy a győztes lépéselőnybe kerül. A DVTK esélyeit rontotta, hogy a legjobb játékosa, Arella Guirantes sérülés miatt nem játszhatott, ami nagyon érződött a csapat teljesítményén. Nem volt, aki összefogja a társakat, ők pedig rengeteg labdát eladtak, a spanyolok könnyű kosarakkal már 15 ponttal is elhúztak.

Fotó: Fiba.com

Kányási Veronika pontjaival sikerült 29-38-as hátránnyal zárni az első félidőt, de ennél közelebb már nemigen került a házigazda az ellenfeléhez. A Girona kiválóan dobta a triplákat, a palánkok alatt is uralta a mérkőzést, az ezúttal kissé enerváltan játszó diósgyőrieknek csak felvillanásaik voltak. Tény, a csapat hat nap alatt a harmadik roppant nehéz tétmeccsét játszotta, ráadásul a vezére nélkül, ugyanakkor nagy lehetőséget szalasztott el a továbbjutásért zajló harcban ezzel a 74-56-os kudarccal.

Az A csoportban is szerepel magyar csapat, de a Szekszárdnak már nincs esélye a továbbjutásra az elitsorozatban, ugyanakkor a hatodik helyet még elcsípheti, amellyel az Európa-kupa kieséses szakaszába léphetne át. A remek erőkből álló Tango Bourges volt a vendége, és nagyot harcolt a franciákkal, elsősorban csapatként küzdve a nagyszünetig többnyire vezetett is egy-két ponttal. Így ment ez a negyedik negyed elejéig, amikor a vendégek egy 10-0-s rohanással elhúztak kilenc ponttal. A szekszárdiak akkor gyámoltalanul, sok hibával támadtak, nagyon elfáradtak, és az elrontott utolsó játékrész miatt végül sima, 77-61-es vereséget szenvedtek el. A hatodik hely még nem úszott el, de a magyar csapatnak már nincs a kezében a saját sorsa.

Szerdán a Sopron Basket szépíthet a hét gyenge magyar mérlegén. A címvédő a forduló előtt vezette a csoportot, és ha kikap, akkor is az élen marad, csak éppen hármas holtversenyben, az esetleges salamancai sikerrel viszont pontelőnnyel várná az utolsó két fordulót.

Euroliga, csoportkör, 12. forduló. A csoport: Szekszárd–Tango Bourges (francia) 61-77 (20-19, 15-15, 15-15, 11-28). B csoport: DVTK HUN-Therm–Girona (spanyol) 56-74 (12-21, 17-17, 15-20, 12-16), Salamanca (spanyol)–Sopron Basket, szerda, 20.30.

Borítókép: Marija Araujo sajnos nem kapott mindig ilyen szoros védelmet, 18 pontig jutott (Fotó: Fiba.com)