Németország
21:002024. június 29.
Dánia

Milák Kristófot a mennydörgés sem tudta megállítani

Milák Kristóf újabb aranyat gyűjtött be a belgrádi Európa-bajnokságon, szombaton kedvenc számában, 200 méteres pillangóúszásban csapott elsőként célba. Milák után Senánszky Petra bővítette a magyar küldöttség éremkollekcióját, országos csúccsal lett Európa-bajnok 50 gyorson. A 200 pillangón a dobogóról lemaradó Márton Richárd arannyal „vigasztalta magát”: a vegyes gyorsváltó tagjaként, Holló Balázs, Ábrahám Minna és Pádár Nikolett társaságában az első helyen zárt 4x200 méteren.

2024. 06. 22. 19:07
Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás elődöntőjében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon Fotó: MTI/Derencsényi István

olimpiai szintidőt úszott 100 gyorson és egy arannyal gazdagodott a belgrádi Európa-bajnokságon. A kedvenc száma csak ezután, szombaton következett. A szám olimpiai bajnoka, kétszeres világbajnoka és világcsúcstartója a legjobb idővel (1:54.64) jutott a 200 pillangó döntőjébe, amelyben rajta kívül a mezőny harmadik leggyorsabb indulója, Márton Richárd (1:56.05) is érdekelt volt.

Senánszky Petra is aranyat nyert szombaton az Európa-bajnokságon
Senánszky Petra is aranyat nyert szombaton az Európa-bajnokságon Fotó: MTI/Derencsényi István

Milák ötven és száz méternél is az első helyen fordult, egy testhosszal vezetett. A lengyel Krzysztof Chmielewski a hajrában tudott faragni a hátrányából, de nem tudta elkapni a magyar klasszist, aki 1:54.43-as idővel csapott célba, zsinórban negyedszer lett Európa-bajnok ebben a számban, míg Márton lemaradt a dobogóról, negyedik lett 1:56.07-tel.

A győztes szokásához híven nem nyilatkozott, Márton igen – meglehetősen csalódottan:

– Közvetlenül a bevonulás előtt elkezdett dörögni az ég, ilyenre nem is igazán emlékszem karrierem során. Ennél sokkal jobbat szerettem volna úszni, szinte semmit sem javultam, ez elég kiábrándító, de a többiek sem tudtak gyorsabban menni. Lehet, egy kicsit már mindenki fáradt – vélekedett.

Senánszky Petra is aranyérmes

A Márton Richárd által emlegetett mennydörgés mellé villámlás is társult, vihar tört ki, ezért félbeszakították az esti programot. De mielőtt ez még megtörtént volna, Senánszky Petrának is jutott egy aranyérem. Az uszonyos úszásban többszörös világbajnok és Világjátékok-győztes versenyző saját országos csúcsát tovább javítva, 24.56-tal nyert 50 méter gyorson.

Senánszky emlékezetes helyszínen szerzett emlékezetes érmet, medencés úszóként egyéniben ez az első Eb-aranya.

–  Nagyon boldog vagyok, mert szerintem a párizsi olimpián ilyen idő kell majd mindenképpen a középdöntőbe jutáshoz. Ez a hely valahogy mindig jó dolgokat hoz ki belőlem, 2019-ben még uszonyos úszásban a világbajnokságon is szép sikereket értem el. Megmondom őszintén, már eléggé vártam a végét, mivel most kapok két nap pihenőt, mielőtt edzőtáborba megyek, a török tengerparton fogok pihenni – mondta az MTI-nek az újdonsült Európa-bajnok.

A vegyes gyorsváltó is győzött

A Márton Richárd, Holló Balázs, Ábrahám Minna, Pádár Nikolett összeállítású vegyes gyorsváltó mellett még négy nemzet versenyzett 4x200 méteren. A magyar csapat az előfutamon, majd a döntőben is nagy fölénnyel nyert, küldöttségünk nyolcadik aranyát szerezve ezzel.

4x200 m vegyes gyorsváltó:
1. MAGYARORSZÁG (Márton Richárd, Holló Balázs, Ábrahám Minna, Pádár Nikolett) 7:30.11 perc