Ha Ronaldo betalál az idei foci Eb-n, akkor egyben a torna történetének legidősebb gólszerzője lesz, a csúcsot mindössze néhány napja döntötte meg Luka Modric.
Portugália ellen fordíthatják saját fegyverét
Míg a portugálok két győzelemmel kezdtek, s csak a számukra tét nélküli, Georgia elleni mérkőzésüket veszítették el a csoportban, Szlovénia három döntetlennel jutott a legjobb tizenhat közé.
Éppen úgy, mint nyolc éve Portugália, amely akkor a döcögős kezdés után megnyerte az Európa-bajnokságot.
Hasonló menetelésre persze vélhetően a legvérmesebb szlovén szurkolók sem számítanak csapatuktól.
Mbappé faragását már a meccs előtt megkezdték
A Portugália–Szlovénia párosítás rangadónak nem nevezhető, a korábbi hétfői meccs annál inkább: Franciaország és Belgium 2018-ban vb-elődöntőt játszott egymás ellen. A belgák utána a legutóbbi Eb-n is csak a későbbi győztestől kaptak ki.
Az idei Eb-n viszont egyelőre mindkét válogatott csalódást okozott, a franciák és a belgák is csak a második helyen zárták csoportjukat, s mindkét válogatott csak két szabályos gólt szerzett. Egészen pontosan Franciaország csak egyet, Kylian Mbappé lengyelek elleni büntetőjét, amellett egy osztrák öngól segítette a gallokat.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!