Egy korszak vége: az Újpest elhagyja a Megyeri utat, felfedték, hol épül az új stadion

Az Újpest FC hivatalos Facebook-oldalán jelentette be, hogy elhagyja a Szusza Ferenc Stadiont, és új stadiont épít. A lila-fehérek beszámolójából kiderült, hogy a klubot birtokló MOL-csoport telekvásárlási előszerződést kötött a Fóti úti volt Tungsram-telepre, itt fog megépülni az a modern stadion is, mely az Újpest leendő otthonaként fog szolgálni.

2025. 06. 20. 11:37
Szusza Ferenc Stadion
Szusza Ferenc Stadion Forrás: ujpestfc.hu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Újpest péntek délelőtt közzétette Ratatics Péter klubelnök közleményét, amelyből kiderül, hogy a negyedik kerületi klub új stadiont épít magának a  a Fóti úton. A lila-fehérek elnöke szerint ugyanis a Szusza Ferenc Stadion elérte fejleszthetőségének határait, nem lehet tovább fejleszteni, ezért egy olyan helyszínre költöznek, ahol egy olyan létesítményt lehet felhúzni, ami megfelel a a XXI. század elvárásainak. 

Hivatalos: az Újpest elhagyja a Szusza Ferenc Stadiont.
Hivatalos: az Újpest elhagyja a Szusza Ferenc Stadiont. Fotó: Világgazdaság

– A Szusza Ferenc Stadion 103 éve az otthonunk. Ez idő alatt elődeink itt ünnepeltek 20 bajnoki címet, 11 Magyar Kupa-győzelmet és három Szuperkupa-sikert is. Számtalan emlék, boldog pillanat, melyeket, ha felidézünk, joggal lehetünk büszkék arra, hogy hová is tartozunk. Azonban ezalatt a több mint egy évszázad alatt a Szusza Ferenc Stadion elérte fejleszthetőségének határait, így, ha meg akarunk felelni a XXI. század elvárásainak, teljesen új stadiont kell építenünk. Ezt a megközelíthetőség, a környező ingatlanok elhelyezkedése és a parkolási nehézségek miatt a jelenlegi helyszínen nem tudjuk megtenni, így eljött az idő a váltásra, hogy azokat az álmokat, eszméket, melyeket a lila-fehér színek jelentenek, máshol tartsuk életben – kezdte közleményét Ratatics Péter.

Örömmel jelentem be, hogy a Mol-csoport aláírta az előszerződést a telekvásárlásra a Fóti úti volt Tungsram-telep kapcsán, ahol célunk, hogy a megvalósuló fejlesztések ne csupán sportparkként, hanem a városrész közösségi életének új központjaként is szolgáljanak. Ezen célok között szerepel egy minden igényt kielégítő, modern stadion is, mely az Újpest FC leendő otthonaként fog szolgálni

– emelte ki az Újpest első embere.

A klubelnök hozzátette, hogy mivel hisz a transzparenciában, és számára fontos a lakók, valamint szurkolóink véleménye, ezért a klub 2025. július 21-én lakossági fórumot, majd ankétot is tart, melyek részleteivel később jelentkeznek.

Már régóta lehetett tudni, hogy az Újpest elköltözik

Már tavaly nyáron, az első sajtónyilvános eseményt követően az elnök utalt arra, hogy az egyesület a közeljövőben új stadionhoz juthat, mivel a Szusza Ferenc Stadion állapota már nem felel meg a mai elvárásoknak, és elérte élettartama végét. A bejelentés után rögtön elindultak a találgatások, és egy ideje már szinte biztosra vették, hogy az új stadion a volt Tungsram-telep területén épülhet fel. Ezt Ratatics tavaly decemberben meg is erősítette, ugyanakkor azt is elmondta, hogy felmerült a Megyeri úti helyszín megtartása is, azonban ott az új stadion elhelyezése problémákba ütközött volna, mivel az épületet el kellett volna forgatni, ami a környező létesítményekkel ütközött volna:

Ez a helyszín sokkal könnyebben elérhető tömegközlekedéssel, és közvetlenül az utánpótlásbázisunk mellett van. Ott nem csak egy stadiont, hanem egy egész sportparkot vizionálunk magunk előtt, ami az egész kerületnek az előnyére válna. A csapat múltja ezenfelül olyan stadiont érdemel, amely kiszolgálja azokat az ambíciókat, hogy ne csak magyar bajnokok legyünk 2030-ig, hanem a stadionunk is nemzetközi színvonalat képviseljen

– hangsúlyozta tavaly decemberben az Újpest elnöke.

FRISSÍTÉS:

A Sportál korábban arról írt, hogy egy megközelítőleg 25 ezres stadion épülhet a Fóti úton, vagyis az Újpest stadionja – egy kicsivel – nagyobb lehet, mint a Ferencvárosé. A korábbi hírekkel ellentétben azonban mégsem lesz nagyobb az Újpest stadionja a Fradiénál.

– A komplexum ennek mentén a tervek szerint 18 000 férőhellyel fog rendelkezni, amely később akár 22 000 férőhelyre is bővíthető, valamint az UEFA legmagasabb szintű, 4. sportlétesítmény-kategóriájába fog tartozni, tehát alkalmas lesz nemzetközi kupamérkőzések megrendezésére – árulta el az Újpest FC, mely szerint a futballklub számára a múltjához méltó, nemzetközi színvonalú sportközpont kialakítása volt a cél.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.